Μεσσηνία

Ο Α.Ο. Πατίστα Καλαμάτας 3-2 τον Αστέρα Βαλύρας

Νίκη με σκορ 3-2 πέτυχε το νεανικό συγκρότημα του Α.Ο. Πατίστα επί του Αστέρα Βαλύρας, στην κυριακάτικη 21/10 απογευματινή αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο Παραλίας, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής για τον 1ο όμιλο της Β΄ Κατηγορίας!

Όσον αφορά τον χορό των τερμάτων, για την καλαματιανή ομάδα που ήταν ανώτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα,  σκόραραν οι Ηλιόπουλος δυο  (2) στο 9ο και 59ο λεπτό, Σικαλιάς στο 70΄ενώ για τους «κιτρινόμαυρους» της Ιθώμης (σ.σ. πραγματοποίησαν μέτρια εμφάνιση) και τα δυο τέρματα πέτυχε ο μόνιμος  σκόρερ τους Γιάννης Καρύδης στο 45+1 και 62ο λεπτό.

Εύκολο έργο είχε ο καλαματιανός ρέφερι Δημήτρης Ταβουλαρέας με τους συνεργάτες του Καρύδα και Παλλαδινό.

Α.Ο. ΠΑΤΙΣΤΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Αντωνόπουλος, Αλεξανδρής, Ηλιόπουλος, Γκούζος, Μάλαμας, Κολιτσιδάκης, Σαρδέλης (87΄Ταμπάκης), Κοσμόπουλος, Ι. Κακαλέτρης (50΄Γκότσης), Σικαλιάς (76΄Τσουμάνης), ΙΙ. Κακαλέτρης (73΄Βέλμαχος)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ: Σταθόπουλος, Κουλέτσης (46΄Boboci), Collhaj (78΄Πανταζής), Φουρναράκος, Σιάγκρης, Μπούτρος, Καρμπαλιώτης, Καλαφάτης, Καρύδης,  Γεωργακόπουλος, και Νίκας.