Ο Ασπρόπυργος… 7-0, την τραγική ξανά Εικοσιμία της Κεφαλλονιάς

Με την άνετη επικράτηση του Ασπρόπυργου κόντρα στον ΑΟ Εικοσιμίας ξεκίνησε η 2η αγωνιστική του 8ου ομίλου.

Ασπρόπυργος-ΑΟ Εικοσιμίας 7-0
ΣΚΟΡΕΡ: 4′, 31′ πέναλτι Σταύρου, 6′, 58′, 60′ Δουκάκης, 69′ Φουρίκης, 86′ Μίλιτς

Περίπατος για τον Ασπρόπυργο, που εκμεταλλεύτηκε τα δύο γρήγορα γκολ που πέτυχε και κατάφερε να κάνει το 2Χ2 στο πρωτάθλημα. Ο Σταύρου με πέναλτι άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό, ενώ δύο λεπτά μετά ο Δουκάκης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 16′ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα, λόγω αποβολής του Κουμαριώτη για μαρκάρισμα στο κέντρο και τα πράγματα έγιναν δύσκολα για αυτούς. Στο 31′ ο Μίλιτς με πέναλτι έκανε το 3-0. Στη φάση της ανατροπής, μάλιστα, αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας του ΑΟ Εικοσιμίας, Μωραΐτης, αφήνοντας την ομάδα του με εννέα. Τα υπόλοιπο του παιχνιδιού είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, με τους γηπεδούχους να σκοράρουν ξανά με τους Δουκάκη (58′, 60′), Φουρίκη (69′) και Μίλιτς (86′), για το τελικό 7-0.

Ασπρόπυργος: Κατσούλης, Τσουκαλάς, Νικολάου, Ζώνας, Νάκας, Δουκάκης, Σταύρου, Μίλιτς, Μπέλης, Κωσταράς, Κιρτζιαλίδης.

ΑΟ Εικοσιμίας: Μωραΐτης, Πολλάτος, Φωκάς, Λυκούδης, Κορσιάνος (52′ Ζαπάφτης), Μπούσης, Ντεντλάλα (35′ Σέσας), Κόμητας, Μπάμπης, Πολυδωράτος, Κουμαριώτης.