Ο ΟΦΙ 1-2 “φιλικά” τον Ηρόδοτο!

Ο ΟΦ.Ι. επικράτησε εκτός έδρας του Ηροδότου με 1-2 σε φιλική αναμέτρηση.
Ο ΟΦ Ιεράπετρας άνοιξε το σκορ με τον Αντερέγκεν στο 17 λεπτό, ενώ έξι λεπτά αργότερα (23′ λεπτό) ο Ηρόδοτος ισοφάρισε με κεφαλιά του Νταμιάνοβιτς, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, ο ΟΦ Ιεράπετρας μπήκε καλύτερα και έκανε το 1-2 στο 55′ λεπτό μετά από συνεργασία Μεσσιδόρο και Κοντοέ, με τον κεντρικό αμυντικό να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και να κάνει το 1-2, το οποίο ήταν το τελικό σκορ του φιλικού αγώνα.

Ηρόδοτος (Τάτσης): Δήμιζας, Γ. Κοιλιάρας, Μπολάκης, Ρουσσάκης, Κόρτσαμ, Λουμπάκης, Καντέ, Νταμιάνοβιτς, Γκίνη, Δ. Κοιλιάρας, Χατζησάββας

ΟΦΙ (Στάικος Βεργέτης): Κασωτάκης(55΄ Μανουσάκης), Κοντοές, Ντελορέντζι, Κάρδαρης(36΄ Ντιλορέντζο), Ψάνης(62΄ Χιντζίδης), Λεμονής, Μπενίτεζ(62΄ Τασιούλης), Αντερέγκεν(73΄ Ζήσης), Χιμένεθ(62΄ Κατάλντι), Μεσιδδόρο(62΄ Βουό), Τορίμπιο(73΄ Γεωργόπουλος).