Ο Παναργειακός πέρασε και από την Καλαμάτα!

Ο Παναργειακός πέρασε και από  την Καλαμάτα!

Τετάρτη σερί ήττα για την ομάδα του ΑΟ Διαβολιτσιου που έχασε εντός έδρας από τον Παναργειακό με σκορ 1-3.

Οι “νερατζούρι” δεν μπόρεσαν στο πιο σημαντικό παιχνίδι μέχρι σήμερα να πάρουν την νίκη και πλέον βρίσκονται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Ντε Σόουζα άνοιξε το σκορ για τους «Λύκους» στο 13ο λεπτό με ξαφνικό σουτ. Το Διαβολίτσι ισοφάρισε στο 30ο λεπτό με κεφαλιά του Καντούτση από στημένη φάση. Ο Ντε Σόουζα διπλασίασε τα τέρματά του στο 65′. Στο 88′ ο Τσιώλης με εντυπωσιακό τρόπο έκανε το τελικό 1-3.

Ο Παναργειακός αγωνίστηκε για περίπου 20 λεπτά με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Πλαστουργού, ενώ είχε και χαμένο πέναλτι.

Α.Ο ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ (ΚΏΣΤΑΣ ΠΑΛΑΜΆΡΑΣ) : Καπατσώρης, Σταματελόπουλος, Θώδης, Καντούτσης, Μπαλόπουλος (72′ Μπούνας), Πιτσιλής (76′ Δημητρίου), Πάγια (60′ Μουλιάτος), Βελλής, Γουέσλει (46′ Αλεξανδρής), Τσιγαρίδης (75′ Ορλάντο), Ηλιόπουλος.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (ΓΙΏΡΓΟΣ ΒΑΖΆΚΑΣ): Παππάς, Πατσιαβούρας, Λιακόπουλος, Σακελλαρόπουλος, Πλαστουργός, Καμπεράς (89′ Φλώρος), Χαλκιαδάκης (83′ Καπατανάκης), Ντε Σόουζα, Τσάνι Άρμπερ (89′ Τσιράκης), Ζαιρίνεν Αμίρ, Τσάνι Λιριόν (62′ Τσιώλης).