Ο Περράκης “καίει” τον Εθνικό…

Φοβερά πράγματα έγραψε ο απίθανος αυτός Περράκης στο Φ. Α. εις βάρος του Περράκης απλά και μόνο επειδή ζήτησε προστασία από την Αστυνομική Διεύθυνση Πειραιώς…

Ο Εθνικός Πειραιώς επικράτησε με 2-0 το Κερατσίνι για τον 5ο όμιλο της Γ’ εθνικής, όμως το παιχνίδι έχει έντονο παρασκήνιο.
Υπήρξε καθυστέρηση στην έναρξη του αγώνα καθώς ο ρέφερι του συνδέσμου Αθηνών ήταν αρνητικός να ξεκινήσει το ματς.

Ο λόγος είναι πως ο Περράκης θεωρούσε το ματς υψηλής επικινδυνότητας και ζητούσε αστυνομική παρουσία.

Τελικά μετά από 34 λεπτά καθυστέρησης και χωρίς να φτάσουν στο γήπεδο αστυνομικές ενισχύσεις, το παιχνίδι ξεκίνησε κανονικά.

Ωστόσο, ο Περράκης συνέταξε ένα φύλλο αγώνα που «καίει» τον Εθνικό και κατήγγειλε απίστευτα πράγματα.

Συγκεκριμένα έγραψε:

«Κατά την άφιξη της διαιτητικής ομάδας στον προαύλιο χώρο του σταδίου κι ενώ βγαίναμε από το ταξί, 15 άτομα, φίλαθλοι της γηπεδούχου ομάδας “Εθνικός” φορώντας διακριτικά της ομάδας τους, μας πλησίασαν απειλητικά, βρίζοντας και φωνάζοντας προς το μέρος μας και τέσσερις εξ αυτών μας έσπρωξαν πάνω στο ταξί.

Οι άνωθεν αναγραφόμενοι μας απείλησαν ότι δεν θα φύγουμε από εδώ ζωντανοί, αν δεν κερδίσει ο Εθνικός.

Έβριζαν και έλεγαν: “Μουν… Περράκη, τα έχεις πάρει, έχει βουΐξει ο κόσμος και εμείς θα σου βάλουμε το όπλο στο κεφάλι”.

Με την παρέμβαση ανθρώπων από τη διοίκηση του Εθνικού μπήκαμε στα αποδυτήρια ασφαλής και οι εν λόγω φίλαθλοι απομακρύνθηκαν.

Έγιναν ενέργειες από τη διοίκηση του Εθνικού, όπως τους ζήτησα, ώστε να έρθει αστυνομική δύναμη στο γήπεδο, λόγω των απειλών που υπήρξαν.

Για αυτό το λόγο καθυστέρησα την έναρξη του αγώνα για τριάντα λεπτά από την προκαθορισμένη ώρα έναρξης, περιμένοντας την αστυνομική δύναμη, για να μας εξασφαλίσει την σωματική μας ακεραιότητα».