ΌΦΗ – Αστέρας Τρίπολης 0-0: Όλα στο μηδέν στο Ηράκλειο

ΌΦΗ και Αστέρας Τρίπολης ήρθαν ισόπαλοι χωρίς σκορ σε μια αναμέτρηση σε μια… κλειστή αναμέτρηση, που θα ξεχαστεί γρήγορα.

Μπορεί τόσο ο ΟΦΗ όσο και ο Αστέρας Τρίπολης να ήθελαν να φτάσουν στην πρώτη τους νίκη, όμως κανένας από τους δύο δεν τα κατάφερε, καθώς στη μεταξύ τους αναμέτρηση ήρθαν ισόπαλοι χωρίς σκορ.

Έτσι, οι Κρητικοί προερχόμενοι από τις ισοπαλίες με Άρη και ΑΕΚ πήραν ακόμη έναν βαθμό, ενώ οι Αρκάδες μετά την ισοπαλία με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο και την ήττα από τον ΠΑΟΚ στην Τρίπολη έφυγαν με τον πόντο από το Ηράκλειο, ενώ στις πρώτες τρεις αγωνιστικές δεν έχουν βρει δίχτυα.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΟΦΗ – Αστέρας Τρίπολης 0-0 |HIGHLIGHTS|

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς είχε το πάνω χέρι, όμως δεν μπορούσε να γίνει ιδιαίτερα απειλητική. Η πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι ήρθε από την πλευρά των Κρητικών στο 30′ με ένα σουτ του Ντουρμισάι, που απέκρουσε ο Παπαδόπουλος.

Ύστερα από 8 λεπτά οι γηπεδούχοι είχαν ακόμη μια καλή στιγμή με ένα σουτ του Λάμπρου, ενώ στο 40′ ήταν και η σειρά των Αρκάδων να απειλήσουν, με μια κεφαλιά του Βαλιέντε, όμως ο Επασί κράτησε απαραβίαστη την εστία του.

Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες, με τον Αστέρα να έχει τον έλεγχο του αγώνα και τον ΟΦΗ τις πιο επικίνδυνες ευκαιρίες.

Στο δεύτερο μέρος το σκηνικό δεν άλλαξε, με τους «ασπρόμαυρους» να έχουν κάποιες καλές στιγμές με Κασταϊνιο και Νέιρα, αλλά καμία από αυτές δεν ανησύχησε πραγματικά τον Παπαδόπουλο. Α

πό την άλλη, στο τελευταίο μισάωρο και μετά την είσοδο των Μπαράλες και Καπίγια οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι, αλλά ούτε εκείνοι μπορούσαν να απειλήσουν, με αποτέλεσμα το ματς να λήξει ισόπαλο (0-0).

ΟΦΗ: Επασί, Πασαλίδης (60′ Ουές), Λάμπρου (46′ Καστάνιος), Νέιρα, Καμάου (60′ Φαν Ντούινεν), Βούρος, Διαμαντής, Γκαγέχος, Ντουρμισάι, Γιαννούλης (78′ Κοροβέσης), Ντε Γκουζμάν (77′ Σελίμοβιτς).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Παπαδόπουλος, Τασούλης (71′ Σονί), Γκαρσία, Χριστόπουλος, Καστάνιο, Βαγιέντε, Σανταφέ (84′ Κανελλόπουλος), Σίτο (46′ Άλβαρες), Κρέσπι, Γκόμεζ (60′ Καπίγια), Μπενίτο (60′ Μπαράλες).