Οι καλύτεροι του 6ου ομίλου!

Πάμε τώρα και στον 6ο όμιλο της Γ’ Εθνικής!

Το liganews.gr και οι συνεργάτες του παρουσιάζουν και εδώ τους ποδοσφαιριστές που ξεχώρισαν την 10η αγωνιστική.

Προπονητής – Διγκόζης (Πανηλειακός): Οδήγησε τηην ομάδα του στη νίκη με 2-0 επί του Παλληνιακού.

Τερματοφύλακας – Μπαμπούνης (Διαγόρας Βραχνέικων): Κράτησε το «μηδέν» κόντρα στον πρωτοπόρο Ιάλυσο, πραγματοποιώντας εντυπωσιακή επέμβαση σε προσπάθεια του Στεφανίδη στο 86′.

Αμυντικός – Καμβύσης (Πανηλειακός): Ένα ακόμα ολοκληρωμένο παιχνίδι από τον νεαρό μπακ, σε άμυνα και επίθεση, στο 2-0 επί του Παλληνιακού.

Αμυντικός – Κόλλα (Ιάλυσος): Όποτε χρειάστηκε ήταν στη σωστή θέση για να απομακρύνει τον κίνδυνο, στο 0-0 με τον Διαγόρα Βραχνέικων.

Αμυντικός – Γαργαρώνης (Νίκη Τραγανού): Βοήθησε την ομάδα του να κρατήσει το «μηδέν», στη νίκη επί του Αχαρναϊκού.

Αμυντικός – Σταθάτος (Πανηλειακός): Έδειξε τον δρόμο για τη νίκη της ομάδας του επί του Παλληνιακού, ανοίγοντας το σκορ.

Μέσος – Ακασού (Νίκη Τραγανού): Ο αμυντικός χαφ της Νίκης είχε θετικότατη παρουσία, ενώ ήταν ψύχραιμος στην εκτέλεση πέναλτι στις καθυστερήσεις, σκοράροντας για το 1-0 επί του Αχαρναϊκού.

Μέσος – Πρέντι (Πανηλειακός): Έδωσε την ασίστ στο πρώτο γκολ του Πανηλειακού επί του Παλληνιακού.

Μέσος – Γλυνός (Διαγόρας Ρόδου): Κέρδισε το πέναλτι από το οποίο προήλθε το 1-0 του Διαγόρα επί του Αστέρα Αμαλιάδας.

Επιθετικός – Σκούτας (Παναιγιάλειος): Πέτυχε γκολ, στο 1-1 με τον Πανμοβριακό.

Επιθετικός – Μπαρμπαρούσης (Πανηλειακός): Σκόραρε και πάλι, στο 2-0 επί του Παληνιακού.

Επιθετικός – Πυρρής (Πανμοβριακός): Έσωσε τον βαθμό για την ομάδα του κόντρα στον Παναιγιάλειο, σκοράροντας στα τελευταία λεπτά.