Οι Λύκοι.. δαγκωσαν δύο φορές (2-0) τον Παναρκαδικό! Αποβολή Μαυρέα… (photos)

Φάση από τον αγώνα του Παναργειακού με τον Παναρκαδικό...

Έγινε ενα καλό παιγνίδι, με τον Παναργειακό να είναι καλύτερος, να έχει φάσεις για γκολ, ενω δεν απειλήθηκε ουσιαστικά. Το γκολ που πέτυχε στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Μπουντόπουλος απελευθέρωσε ψυχολογικά κυρίως την ομάδα, που βρισκόταν υπο πίεση μετά την ήττα στην Καλαμάτα.

Η πρώτη σημαντική στιγμή στο 12’ με Καδά και Συρεγγέλα να μην μπορούν να ολοκληρώσουν σωστά.

17’ ο Μπουντόπουλος βρέθηκε απέναντι απο τον Ψυχογιό αλλά έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ.

Στο 23’ ο Φαρμάκης απέκρουσε σουτ του Βίγκνιεβιτς.

Στο 43’ απο μπαλιά του Μαρίνη ο Μπουντόπουλος αστόχησε απο πλεονεκτική θέση και δυο λεπτά αργότερα ο επιθετικός του Παναργειακού πέτυχε το 1-0, εκτελώντας φάουλ απο πλάγια αριστερά και παρά την προσπάθεια του Ψυχογιού.

Στο 55’ σέντρα του Συρεγγέλα απο αριστερά ο Λυμπερόπουλος έβγαλε τη μπάλα κόρνερ λίγο πριν περάσει για τον Μπουντόπουλο που ήταν μόνος του.

Στο 57’ πήγε να δημιουργηθεί επικίνδυνη φάση για τους γηπεδούχους, που τελικά έκοψαν τον Σβίγγο. Αποτέλεσμα ήταν να αποχωρήσουν και ο Μπούτας και ο Σβίγγος τραυματίες.

Στο 68’ νεα χαμένη ευκαιρία για τον Μπουντόπουλο που σούταρε στη ρίζα του κάθετου δοκαριού και στο 72’ έγινε το 2-0 με πλασέ του Καδά μέσα απο την περιοχή, σε σέντρα του Παναγιώτου.

Στο 70’ σουτ του Καλύβα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γ.Αντωνόπουλος):  Φαρμάκης- Κυριακόπουλος, Μπριλάκης, Παπαϊωάννου-Παναγιώτου (89’ Φασούλης), Μαρίνης, Καδάς (78’ Μουσταφά), Καλύβας, Μπούτας (57’ λ.τρ. Καρούτης)- Μπουντόπουλος (82’ Ροκάι), Συρεγγέλας.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Α.Μαυρέας): Ψυχογιός, Καναβέτας, Στρέμπας, Σεντεμέντες, Σπίντζος, Κασάπης, Μουλιάτος, Τσιώλης, Βιγκνιεβιτς, Ν.Λυμπερόπουλος, Σβίγγος (64’ λ.τρ. Γεωργόπουλος).

*Στα ευχάριστα η επιστροφή από τραυματισμό του Ανδρέα Παπαιωάννου μετά από ενάμιση μήνα,στα αρνητικά ο τραυματισμός του Θοδωρή Μπούτα, που έγινε αναγκασική αλλαγή και αύριο θα φανεί το μέγεθος του τραυματισμού.

*Με τη λήξη του ημιχρόνου, ο προπονητής του Παναρκαδικού διαμαρτυρήθηκε έντονα στον διαιτητή με συνέπεια να αποβληθεί και να δει το δεύτερο ημίχρονο απο την εξέδρα.