Με τα παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής συνεχίζεται η δράση στη Γ’ Εθνική.
Δυνατές αναμετρήσεις περιλαμβάνει η 8η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής, με αρκετά τοπικά ντέρμπι που μαγνητίζουν τα βλέμματα.
Στον 1ο όμιλο, ξεχωρίζει το σερραϊκό ντέρμπι Δόξα Κάτω Καμήλας-Πανσερραϊκός, ενώ ο Νέστος Χρυσούπολης δοκιμάζεται στη Θάσο από τη Δόξα Θεολόγου. Στον 2ο όμιλο και τη 10η αγωνιστική, ο Αλμωπός Αριδαίας αγωνίζεται στη Φλώρινα απέναντι στον ΠΑΣ, ενώ ο Θερμαϊκός υποδέχεται στη Θέρμη τον Μακεδονικό.
Στον 3ο όμιλο, ο Πιερικός αντιμετωπίζει τον Οικονόμο στην Τσαριτσάνη, ενώ στην Καρδίτσα δεσπόζει το τοπικό ντέρμπι Ατρόμητος Παλαμά-ΑΟ Σελλάνων. Στον 4ο όμιλο, ο Αχέρων Καναλακίου φιλοξενεί την ΑΕ Μεσολογγίου, ενώ η ΑΕ Ποντίων Κοζάνης ψάχνει την επιστροφή στις νίκες απέναντι στην ΑΕ Λευκίμμης.
Στον 5ο όμιλο, το Κερατσίνι κοντράρεται με την πρωτοπόρο Καλλιθέα, ενώ ο Εθνικός υποδέχεται στον Ταύρο την Κηφισιά. Στον 6ο όμιλο, ο Αχαρναϊκός αγωνίζεται με τη Θύελλα Ραφήνας και η Μαρκό φιλοξενεί τον Παλληνιακό.
Στον 7ο όμιλο, ο Πανηλειακός κοντράρεται με τη ΠΣ Σπάρτη, ενώ το Ναύπλιο 2017 αντιμετωπίζει τον Παναργειακό. Τέλος, στον 8ο όμιλο, ξεχωρίζει η μονομαχία Ατσαλένιος-Ηρόδοτος, ενώ η Επισκοπή δοκιμάζεται στα Χανιά από την ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ.
Αναλυτικά:
1ος όμιλος
Ορφέας Ξάνθης-Αετός Ορφανού
Δόξα Θεολόγου-Νέστος Χρυσούπολης
Πανδραμαϊκός-Απόλλων Παραλιμνίου
Δόξα Κάτω Καμήλας-Πανσερραϊκός
Ηρακλής Ζυγού-Άρης Αβάτου
Κιλκισιακός-Ένωση Αλεξανδρούπολης
Ρεπό: Κεραυνός Πέρνης
2ος όμιλος – 10η αγωνιστική
Θύελλα Σαρακηνών-Εδεσσαϊκός
Αστραπή Μεσοποταμίας-Μέγας Αλέξανδρος Ημαθίας
Θερμαϊκός-Μακεδονικός
ΠΑΣ Φλώρινα-Αλμωπός Αριδαίας
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών-Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Αγροτικός Αστέρας-ΑΟ Σειρήνα 3-0 α.α.
Άρης Παλαιοχωρίου-ΠΟ Νέας Καλλικράτειας 0-3 α.α.
Ρεπό: Νίκη Αγκαθιάς
3ος όμιλος
Ηρακλής Λάρισας-ΑΣ Μετέωρα
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Πιερικός
Θησεάς Αγριάς-ΓΣ Αλμυρού
Ατρόμητος Παλαμά-ΑΟ Σελλάνων
Διγενής Νεοχωρίου-Δίας Δίου
ΑΕ Καρίτσας-ΑΟ Ποταμιάς
ΑΠΟ Αταλάντη-Διαγόρας Στεφανοβικείου
4ος όμιλος
Αναγέννηση Άρτας-Ναυπακτιακός Αστέρας 2-0 (9/10)
ΠΑΣ Πρέβεζα-Σούλι Παραμυθιάς
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-ΑΕ Μεσολογγίου
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης-ΑΕ Λευκίμμης
Απόλλων Ευπαλίου-Μακεδονικός Φούφα
Θιναλιακός-ΑΟ Ανατολής
Αστέρας Ιτέας-Τηλυκράτης
5ος όμιλος
Ακράτητος-Άνω Μερά (11:30)
Άγιοι Ανάργυροι-Άγιος Ιερόθεος
Κερατσίνι-Καλλιθέα
Ηλυσιακός-Ερμής Κορυδαλλού
Θύελλα Καμαρίου-Πανθηραϊκός
ΑΕ Μοσχάτου-Φωστήρας
Εθνικός-Κηφισιά
6ος όμιλος
Αιολικός-Ρόδος 1-0 (9/11)
Αήττητος Σπάτων-ΑΕΚ Τρίπολης 1-0 (9/11)
Αχαρναϊκός-Θύελλα Ραφήνας
ΠΑΣ Κιθαιρών Καπαρελλίου-ΑΟ Υπάτου
Νέα Αρτάκη-Κόρινθος ’06
Μαρκό-Παλληνιακός
Ρεπό: Παναρκαδικός
7ος όμιλος
Αστέρας Βλαχιώτη-ΑΟ Τσιλιβή (13:00)
Διαγόρας Βραχνεΐκων-ΠΑΟ Βάρδας
Πανηλειακός-ΠΣ Σπάρτη
ΑΠΣ Ζάκυνθος-Πανγυθεατικός
Ερμιονίδα-Θύελλα Πατρών
Ναύπλιο 2017-Παναργειακός
Ολυμπιακός Ζαχάρως-ΑΟ Διαβολιτσίου
8ος όμιλος
Ατσαλένιος-Ηρόδοτος
Γιούχτας-Πανακρωτηριακός
Ρεθυμνιακός-Πόρος
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Επισκοπή
Ρεπό: Άγιος Νικόλαος.
onsports
Τοπικές Ενώσεις
ΕΠΣΖ: Κυπελλούχος η Ζάκυνθος
Superleague
Η οργή του Φώτη Ιωαννίδη… (+pic)
Super league 2
Στη Super League o Ηρακλής μέσω Μυτιληναίου και Βόλου;
Super league 2
Ηρακλής: Έτσι αποχωρεί ο Μονεμβασιώτης…
Πρόσφατα άρθρα
- Η απάντηση Θωμαΐδη στη διάψευση για τον “ντοπέ” Έλληνα: “Στανοζολόλη”!
- ΕΠΣΖ: Κυπελλούχος η Ζάκυνθος
- Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων | 18/04/2024 (video)
- Conference League: Σήμερα οι μεγάλες ρεβάνς για Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ (+videos)
- Η οργή του Φώτη Ιωαννίδη… (+pic)
- Champions League: Οι βαριές φανέλες των Ρεάλ και Μπάγερν (+videos)
Addurl.gr – Κατάλογος Επιχειρήσεων
Δες ακόμη…
-
Η Ώρα του Σωτήρη
/ 2 ημέρες agoΟ Βαγγέλης Ιωάννου στην “Ώρα του Σωτήρη”: “Ο Αναστόπουλος θα ανεβάσει την Καλαμάτα στην Super League” (+video)
Για όλους και για όλα μίλησε ο Βαγγέλης Ιωάννου την Δευτέρα το βράδυ, στην...
-
Η Ώρα του Σωτήρη
/ 1 εβδομάδα agoΣΟΚ με Κούγια στην “Ωρα του Σωτήρη”:«Είδα δύο στημένες διαιτησίες, ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός να καταλάβουν πια τι γίνεται…» (+video)
Χαμός χθες το βράδυ με Αλέξη Κούγια και τις δηλώσεις του στην “Ώρα του...
By sportstonoto