Τοπικές Ενώσεις

Οι “μάχες” στο τοπικό της Ζακύνθου…

Εν΄ μέσω ισχυρών ανέμων αλλά και βροχής ολοκληρώθηκαν το απόγευμα του Σαββάτου τα 3 παιχνίδια για την Α΄ κατηγορία της ΕΠΣ Ζακύνθου.

Στο γήπεδο των Αμπελοκήπων η Θύελλα φιλοδώρησε με 8 τέρματα την ομάδα του Έσπερου με τα γκολ των Νίκου Ματαράγκα (3), Σέλληνα (2) και Τσουκαλά, Σοφού και Κακολύρη. Στον Αγγερικό η Φλόγα Κυψέλης στραβοπάτησε καθώς παραχώρησε ισοπαλία (0-0) στην ΑΕ Αγίου Λέοντα/Κοιλιωμένου. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι αλλά δεν είχαν ουσία στην τελική προσπάθεια καθώς σπατάλησαν ευκαιρίες για να πετύχουν γκολ. Η Ένωση όμως έφυγε με το χαμόγελο στα χείλη με τον βαθμό που πήρε.

Στο Μαχαιράδο ο τοπικός Αστέρας το πάλεψε όσο μπορούσε. Ένα ημίχρονο δηλαδή απέναντι στον ΑΟ Λεβάντε. Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν το ματς με 4-2. Είχαν προηγηθεί στο σκορ με 0-2 με τα γκολ του Μαρούδα και Γκαστόν για να ισοφαρίσει ο Αστέρας σε 2-2 με τα γκολ του Αλ. Τσουκαλά και του 15χρονου Δημ. Μαρίνου σε 2-2. Ο τραυματισμός του Αλέξη Τσουκαλά άλλαξε τα δεδομένα και ετσι  στην επανάληψη Γκαστόν  και Μαμφρέδας διαμόρφωσαν  το τελικό 4-2 για την ομάδα του ΑΟ Λεβάντε. ΓΙΑ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ>>.