Ολυμπιακός 103 – ΑΕΚ 78: Γύρισε με 100αρα (videos)

Ο Ολυμπιακός ήταν απολαυστικός στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα με την ΑΕΚ και έφτασε στη νίκη με 103-78, στέλνοντας με το «καλημέρα» το μήνυμα για τις διαθέσεις του στο πρωτάθλημα.

Για τρία δεκάλεπτα η ΑΕΚ ήταν άκρως ανταγωνιστική στο παιχνίδι του ΣΕΦ με τον Ολυμπιακό, αλλά οι ερυθρόλευκοι πάτησαν… γκάζι στην τέταρτη περίοδο και διέλυσε τους κιτρινόμαυρους με 103-78.

Οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα έχουν συνηθίσει τους φιλάθλους τους στις 25αρες, καθώς μετά τη νίκη με 75-50 επί της Μπασκόνια στην πρεμιέρα της Euroleague, σειρά πήρε αυτή επί της ομάδας του Δέδα για το πρώτο παιχνίδι της Basket League.

Απολαυστικοί οι ερυθρόλευκοι στα τελευταία δέκα λεπτά, μετατρέποντας το 72-64 σε 103-78 με σχετική άνεση. Ο Βεζένκοφ ήταν ο πρωταγωνιστής για άλλο ένα παιχνίδι