Μεσσηνία

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛ.-ΑΕ ΜΑΝΗΣ 1-1: Τραυματισμοί, ένταση και “Χ”

Ισόπαλοι, με σκορ 1-1, αναδείχθηκαν Ολυμπιακός Καλαμάτας και ΑΕ Μάνης, σε ένα ματς με δύο τραυματισμούς και ένταση.

Οι Μανιάτες που άνοιξαν το σκορ στο 8’ με Χελά, ήταν καλύτεροι στο α’ ημίχρονο. Στο β’ ημίχρονο οι “ερυθρόλευκοι” ισορρόπησαν το ματς κι έφτασαν στην ισοφάριση με περιπετειώδη τρόπο στο 78′ με τον Μάλαμα. Το γκολ έφερε έντονες διαμαρτυρίες από την ΑΕ Μάνης καθώς θεωρούν πως η μπάλα δεν πέρασε τη γραμμή.

Λίγο νωρίτερα, στο 63′, μια δυνατή κόντρα των Κ. Μάλαμα και Μιχαλέα, προκάλεσε σοβαρό τραυματισμό στο δεύτερο που διακομίσθηκε στο Γ.Ν. Καλαμάτας.
Με την αποχώρηση του Μιχαλέα από το γήπεδο, ο κ. Γρηγορόπουλος αντικατέστησε τον Κ. Μάλαμα, ο οποίος πηγαίνοντας προς τα αποδυτήρια – σύμφωνα με παριστάμενους – δέχθηκε φραστική επίθεση από φίλαθλο που βρέθηκε στο χώρο.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Αντωνόπουλος, Βέλμαχος (46’ Αναγνωστόπουλος), Σταυρόπουλος, Κολιός, Γαβράς, Σκιάς (72’ Γιαννουκάκης), Ζέππος, Κ. Μάλαμας (65’ Ν. Μάλαμας), Μπαζάνης, Αλεξανδρόπουλος, Μπέρμπερι.
AE ΜΑΝΗΣ: Καστριτσέας, Πιχιγιόνι, Πετριτάι, Βαβαρούτσος, Μπεγέτης, Δουρούμης, Β. Χελάς, Π. Πουλάκος, Μιχαλέας (63’ λ. τρ. Τζίφας / 89’ λ. τρ. Στύλλα), Κ. Πουλάκος (82’ Χατζηπαναγιώτης), Χελάς.