Βίντεο

Ολυμπιακός: Σωκράτης και Βρουσάι χτύπησαν κι έγιναν αλλαγή (pics+videos)

Σωκράτης και Βρουσάι χτύπησαν κι έγιναν αλλαγή, πριν λίγο στο Καραϊσκάκη...

Ο Παπασταθόπουλος έσωσε τον Ολυμπιακό από ισοφάριση στο 44′ και στην ίδια φάση τραυματίστηκε από τον Σεμέδο με αποτέλεσμα να αποχωρήσει λίγα λεπτά αργότερα από τον αγωνιστικό χώρο. (VIDEO)

Τραυματίας αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο του “Γ. Καραϊσκάκης” στο ματς με τον Άρη ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος μετά από μια σύγκρουση που είχε με τον Σεμέδο σε μια φάση όπου και οι δύο προσπάθησαν να σώσουν τον Ολυμπιακό από το 1-1.

Συγκεκριμένα στο 44′ σε εκτέλεση φάουλ του Μπερτόγλιο ο Σεμέδο πήρε την κεφαλιά προ του Σα και την έστειλε προς τα δίχτυα της ομάδας του αλλά ο Παπασταθόπουλος έδιωξε με κεφαλιά την ώρα που ο Σεμέδο που έτρεξε και αυτός να γλιτώσει τον Ολυμπιακό από την ισοφάριση προσπάθησε να απομακρύνει με ψαλιδάκι αλλά χτύπησε τον Έλληνα αμυντικό στο πηγούνι και τον έριξε στο έδαφος.

Αποχώρησε με φορείο ο Βρουσάι στο 25′

Ο Μάριος Βρουσάι αποχώρησε με φορείο στο 25ο λεπτό του αγώνα μεταξύ του Ολυμπιακού και του Άρη, καθώς αισθανόταν έντονους πόνους στο αριστερό γόνατο. (VIDEO)

Πρόβλημα στον Ολυμπιακό τέσσερις ημέρες πριν από τη ρεβάνς με την Αϊντχόφεν, καθώς ο Μάριος Βρουσάι έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 25ο λεπτό του αγώνα με τον Άρη για την 23η αγωνιστική της Super League Interwetten.

Μάλιστα, ο 22χρονος εξτρέμ βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου με φορείο, καθώς αισθανόταν έντονους πόνους στο αριστερό γόνατο και ο γιατρός της ομάδας, Χρήστος Θέος ζήτησε να μην πατήσει καθόλου το πόδι του. Σύμφωνα με την πρώτη ενημέρωση του ιατρικού επιτελείου, ο Βρουσάι αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα στους συνδέσμους.

Photo Credits: Eurokinissi