Όρθιος» στα Τρίκαλα και αήττητος ο Ολυμπιακός Β – H Βαθμολογία (+vid)

Τρίκαλα και Ολυμπιακός Β’ ήρθαν ισόπαλοι χωρίς σκορ, σε εξ αναβολής ματς για την 2η αγωνιστική της Super League 2, με τους γηπεδούχους να έχουν τις ευκαιρίες και τους Πειραιώτες να μένουν αήττητοι!

Ισόπαλη χωρίς σκορ ολοκληρώθηκε η εξ αναβολής αναμέτρηση ανάμεσα στα Τρίκαλα και τον Ολυμπιακό Β’, για την 2η αγωνιστική της Super League 2.

Οι «Σακαφλιάδες» ήταν καλύτεροι σε γενικές γραμμές, με τον Πέλκα να απειλεί με σουτ στο 11’ και τον Στουρνάρα να μπλοκάρει, ενώ στο 26ο λεπτό ξανά από σέντρα-σουτ του Πέλκα, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά, αλλά ο Στουρνάρας κατάφερε και έδιωξε.

Ένα σουτ του Ξενιτίδη στο 32’ ήταν η πιο καλή στιγμή για τους «ερυθρόλευκους» στο πρώτο ημίχρονο, που αρκέστηκαν σε παθητικό ρόλο και στην επανάληψη.

Εκεί όπου τα Τρίκαλα απείλησαν στο 55’, με κεφαλιά του Ευθυμίου, είδαν τον Παρέδες να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ολυμπιακού Β’ αλλά να είναι οφσάιντ, δέκα λεπτά μετά.

Ενώ στο 82ο λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν την κλασικότερη ευκαιρία για να σκοράρουν, με την σπουδαία απόκρουση του Στουρνάρα σε σουτ του Κουσκουνά να διατηρεί το 0-0!

Έτσι, η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα παρέμεινε αήττητη, μετρώντας τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες σε πέντε αγώνες, για να ανέβει στην τρίτη θέση, την ωρα που ο αντίπαλός της διατηρήθηκε στα μεσαία στρώματα της βαθμολογίας, έχοντας μάλιστα τέσσερις ισοπαλίες μετά από έξι ματς…

Τρίκαλα (Αμπέντε): Σεντουριόν, Σανδραβέλης, Νιάρος, Παρέδες, Ριζογιάνης, Ρεκίν, Μπαξεβάνος, Κουσκουνάς, Πέλκας (62’ Αουντίνο), Ευθυμίου (85’ Νίζιτς), Χειρίτραντας (62’ Ελευθεριάδης).

Ολυμπιακός Β’ (Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Κινκουέ, Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος (73’ Τσέλιος), Νίκολιτς, Μαρίνος (66’ Κίτσος), Βοΐλης, Ντόη, Κωστή (80’ Σαπουντζής).