Ούτε σήμερα η Νίκη Βόλου…

Ούτε σήμερα η Νίκη Βόλου,  καθώς Απόλλων Πόντου και Νίκη Βόλου κόλλησαν… στο μηδέν για την 3η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της Super League 2. Τρίτη ισοπαλία στο πρωτάθλημα για την ομάδα της Μαγνησίας.
Η Νίκη δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Μόλις στο 2′ απείλησε με τον Πάνο. Ενώ ένα λεπτό μετά ο Τζιώρας αστόχησε. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ισορροπήσουν το ματς και τα κατάφεραν, με τη Νίκη να μην γίνεται απειλητική ως την ανάπαυλα. Στο 45ο λεπτό οι «κυανόλευκοι» ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Ροχάνο από το Καλαϊτζίδη, αλλά ο διαιτητής Αλάμπεης έδειξε να συνεχιστεί ο αγώνας.

Στην επανάληψη η φιλοξενούμενη ομάδα πίεσε για το γκολ. Ο Γκαρσία δύο φορές δεν μπόρεσε να νικήσει τον Πολίτη. Κάσσος και Παναγιωτίδης δεν μπόρεσαν να… λυτρώσουν την ομάδα τους στο φινάλε και το 0-0 έμεινε ως το τέλος.

ΑΠΟΛΛΩΝ Π.: Πολίτης, Σουντουρά, Καλαϊτζίδης, Ν’νομό, Μπαργκάν, Καλογέρης, Ζαχαράκης, Αμαραντίδης, Παπαϊωάννου, Ξιφιλίνος (62’ Δεινόπαπας), Φράγκος.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Μπάγιτς, Πάνος, Τζοβάρας (61’ Κάσσος), Ανδρέου, Γρομητσάρης, Αλιατίδης (68’ Βλαχομήτρος), Τσουκαλάς, Παναγιωτίδης, Γκαρσία, Ροχάνο, Τζιώρας (62’ Κυριακίδης).