Παναχαϊκή – Αιγινιακός: Το δραματικό φινάλε με τρία γκολ σε έξι λεπτά (+video)

Δραματική εξέλιξη είχε η αναμέτρηση της Παναχαϊκής με τον Αιγινιακό όπου το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε με τρία γκολ από το 89′ μέχρι το 94΄.

Μεγάλο ματς είχαμε στην Πάτρα ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τον Αιγινιακό το οποίο ολοκληρώθηκε με 2-2.

Για να φτάσουμε εκεί χρειάστηκε ένα δραματικό σε εξέλιξη φινάλε. Ο Κούστα άνοιξε στο 77′ το σκορ για τον Αιγινιακό και στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση.

Ο Ισραέλ Κολ με φανταστικό σουτ στο 89ο λεπτό ισοφάρισε για την Παναχαϊκή. Κι όμως στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ορφανίδης σέντραρε από δεξιά, ο Πιαστόπουλος με πλασέ στην αριστερή πλευρά εντός περιοχής ανέκτησε το προβάδισμα για λογαριασμό των φιλοξενούμενων.

Η τελευταία λέξη ανήκε όμως στους γηπεδούχους. Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, από εκτέλεση φάουλ του Αργυρόπουλου η μπάλα έφθασε στον Μωραΐτη, ο οποίος και με τη βοήθεια της τύχης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Δείτε σε βίντεο πιο πάνω, τις φάσεις και τα τέσσερα γκολ της αναμέτρησης.