Παναχαϊκή – Πλατανιάς 2-2: Πλούσιο θέαμα, 2 διακοπές ρεύματος, μεταξύ συγγενών & φίλων! (+video)

Η αναμέτρηση της Παναχαϊκής με τον Πλατανιά πραγματοποιήθηκε με εμπόδια, αλλά δύο οι ομάδες προσπάθησαν να παίξουν ποδόσφαιρο σκοράροντας τέσσερις φορές και κυνήγησαν μέχρι το τέλος τη νίκη αμφότερες.

Δύο φορές έπεσε η τάση του ρεύματος στο γήπεδο της Παναχαϊκής και συνολικά οι ποδοσφαιριστές βγήκαν… off για 35 λεπτά. Ωστόσο, το ματς ήταν καλό και τόσο η γηπεδούχος ομάδα όσο και ο Πλατανιάς κυνήγησαν τη νίκη μέχρι τέλους, αλλά το τελευταίο σφύριγμα τους βρήκε ισόπαλους 2-2.

Στο 24′ ο Πολίμος έγραψε το 1-0 με αρκετή δόση τύχης, αφού στη σέντρα που επιχείρησε η μπάλα αναπήδησε στο χορτάρι και κατέληξε στα δίχτυα του τερματοφύλακα, Μάντζαρη. Στο 32′, πάντως, ο Πλατανιάς κατάφερε να ισοφαρίσει 1-1 με τον Κωστίκο ο οποίος εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στην περιοχή των Πατρινών.

Το 1-1, όμως, δεν έμεινε για πολύ…

Στο 39ο λεπτό οι Αχαιοί πήραν κεφάλι στο σκορ. Σκόρερ για τους γηπεδούχους ο Μαυρίας που πήρε ωραία πάσα από τον Παπατόλιο. Το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης διαμορφώθηκε στο 55′. Η Παναχαϊκή έχασε την ευκαιρία να κάνει το 3-1 και μερικά δευτερόλεπτα αργότερα ο Λεϊρία με σουτ έγραψε το 2-2.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Καπούταγλης, Πολίμος (47′ Μουστακόπουλος), Σταμόπουλος, Ρουγκάλας, Τσελεπίδης, Ιντζόγλου, Παπατόλιος, Κυνηγόπουλος (58′ Μασούρας), Μαυριάς, Σιατραβάνης, Μωραΐτης.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Μαντζάρης, Ρεβυθόπουλος, Τσαμούρης, Ρουσσάκης, Σμυρλάκης, Ποζατζίδης (76′ Πουρζιτίδης), Ουές (94′ Νιαυραδάκης), Παπουτσογιαννόπουλος (90′ Κατσαρός), Κωστίκος, Λουκίνας, Λεϊρία.