Χωρίς κατηγορία

Παναρκαδικός-Εικοσιμία 3-0: Πρωινή… αγγαρεία για τους Αρκάδες

Ο Παναρκαδικός, του μεγάλου Αντώνη Μαυρέα, πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση, έβγαλε με 3-0 την πρωινή… αγγαρεία, κόντρα στην φιλότιμη αλλά αδύναμη Εικοσιμία.

Ο Παναρκαδικός, παρ’ ότι μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, βρήκε απέναντί του καλά οργανωμένη την άμυνα της ομάδας της Κεφαλλονιάς και μέχρι το 30′ δεν κατάφερε να δημιουργήσει πολλές φάσεις. Ωστόσο στο μισάωρο είχε δοκάρι μετά από υπέροχη ενέργεια του Μουλιάτου, ο οποίος αφού απέφυγε δύο παίκτες της Εικοσιμίας, είδε το πλασέ του να καταλήγει στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Κουτσουμπάρδη.

Το επόμενο 10λεπτο η ομάδα της Κεφαλλονιάς προσπάθησαν να πετύχουν κάτι και δημιουργικά, αλλά μετά το 40′ ξαναπήραν να ινία του αγώνα οι Αρκάδες για να πετύχουν το 1-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Λυμπερόπουλο.

Ο Γιάννης Τσιώλης, λίγο πριν τη συμπλήρωση του πρώτου 10λεπτου της επανάληψης έκανε το 2-0 σφραγίζοντας τη νίκη για τον Παναργειακό.

Το σκορ έκλεισε στο 67′ ο Μουλιάτος. Ο Σβίγγος μετά από ατομική ενέργεια σούταρε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Μεσσήνιος επιθετικός, από κοντά έκανε το 3-0.

Με τη νίκη του αυτή ο Παναρκαδικός έφτασε τους 7 βαθμούς στο πρωτάθλημα, ενώ η Εικοσιμία παραμένει χωρίς βαθμό και… γκολ, έχοντας δεχθεί 16 τέρματα.

Παναρκαδικός: Ψυχογιός (Λίβας 84′), Καναβέτας (Σωτηρόπουλος 81′), Στρέμπας, Σβίγγος, Σπίντζος, Κασάπης, Μουλιάτος, Τσιώλης, Γεωργόπουλος (Δαύρος 70′), Λυμπερόπουλος, Γκαντιαγκά (Μπαλάσης 31′).

Εικοσιμία: Κουτσουμπάρδης, Στεφανάτος (Ντουκάι 42′), Πολλάτος, Φωκάς, Ζαρμπάντης (Μανέτης 83′), Καρσιάνος, Μπούσι, Πολλάτος Αλ. (Νταλάλα 70′), Χασάι (Κουμαριώτης 76′), Κόμητας, Πολυδωράτος.