Παναθηναϊκός Β’ – Μακεδονικός 1-1: Το έφαγε πάλι στις καθυστερήσεις (+video)

Παναθηναϊκός Β’ – Μακεδονικός 1-1: Οι πράσινοι πήραν τον βαθμό με αυτογκόλ του Λεωνιδόπουλου στο 93’…

Ο Παναθηναϊκός Β’ πήρε τον βαθμό από τον Μακεδονικό στο 93′ χάρη στο αυτογκόλ του Λεωνιδόπουλου στο 93′. Ο Τσουκάνης σκόραρε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσουκάνη στο 74′.

Ο Μακεδονικός κρατούσε στα χέρια του τη νίκη επί του Παναθηναϊκό Β’ στο ΟΑΚΑ, όμως στο 90+3′, από εκτέλεση κόρνερ του Αθανασακόπουλου, ο Λεωνιδόπουλος άθελά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1 στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Super League 2.

Το προβάδισμα για την ομάδα Άγγελου Ζαζόπουλου έδωσε ο αρχηγός της ομάδας, Στέλιος Τσουκάνης, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 74ο λεπτό, σε μαρκάρισμα του Σιδερά στον Σιατραβάνη στο 74ο λεπτό.

Οι πράσινοι είχαν την ευκαιρία να προηγηθούν στο 27ο λεπτό, όμως η προσπάθεια του Φουρτάδο σταμάτησε στο δοκάρι του Γουναρίδη.

Ο Μακεδονικός με αυτό τον βαθμό έχει 26 βαθμούς και έχει ένα προβάδισμα για την παραμονή, χωρίς να έχει καθαρίσει όμως, ενώ ο Παναθηναϊκός Β’ έχει έναν βαθμό λιγότερο (25).

Παναθηναϊκός Β’ (Αντωνίου): Μαργκόνο, Σιδεράς (81′ Δημητριάδης), Αθανασακόπουλος, Μαρτίνης, Φουρτάδο (70′ Τερεζίου), Κυριόπουλος, Προδρομίτης, Ταβάρες, Αγκοστίνιο (63′ λ.τ Έμπο), Λαμψίας (81′ Σερπέζης), Καραμπάς (81′ Καρβούνης).

Μακεδονικός (Ζαζόπουλος): Γουναρίδης, Μπρατσιάνι, Σαραγιώτης, Κοτταρίδης, Τσουκάνης, Παναγιωτούδης, Λεωνιδόπουλος, Σιατραβάνης (87′ Γαρύφαλλος), Γκέντσογλου (79′ Σαραντίδης), Ζαφειράκης (68′ Ουνγιαλίδης), Σιμόνι (68′ Τσιλιγγίρης).