Μεσσηνία

Πανθουριακός – Ολυμπιακός Ανάληψης 5-0: Έπιασε κορυφή με σούπερ Τρίψα (photos)

Κορυφή, έστω και προσωρινά, έπιασε ο Πανθουριακός μετά την εμφατική νίκη του με 5-0 επί του Ολυμπιακού Ανάληψης.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε μόλις στο 3′ ο Χρήστος Τρίψας με πέναλτι.
Ο Πανθουριακός είχε αρκετές ευκαιρίες για να διπλασιάσει τα τέρματά του με Λαθύρη και Παπαθεοδώρου, αλλά ο Κατσίποδας ήταν σε ετοιμότητα.
Ότι δεν κατάφεραν στο α’ μέρος οι παίκτες της Θουρίας, το έκανε ο Τρίψας με την έναρξη του β’ ημιχρόνου.
Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου ο Κάνιστρας βρήκε με ωραία σέντρα τον Τρίψα στη μικρή περιοχή, με τον τελευταίο να διπλασιάζει τα τέρματά του.
Στο 60′ ο Λαθύρης έκανε το 3-0 τελειώνοντας ουσιαστικά τον αγώνα.
Στο 69′ ο Παπαγεωργίου “έγραψε” το 4-0 με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μίνγκα.
Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Σπυρόπουλος στο 85′.

Δείτε ακόμη: Τα τελικά αποτελέσματα του Σαββάτου (1/2) σε Α’ και Α1 Τοπική

Πανθουριακός: Κόκκαλης, Μαράντος (66′ Δημητρίου), Παπαγιαννόπουλος, Δημητρακόπουλος (68′ Παπαγεωργίου), Γιαννακόπουλος, Καράμπελας, Λαθύρης, Τρίψας, Κάνιστρας (83′ Κανελλόπουλος), Μίνγκας, Παπαθεοδώρου (66′ Σπυρόπουλος)

Ολυμπιακός Ανάληψης: Κατσίποδας, Μωραγιάννης (29′ Μαυροειδάκος), Γιαννόπουλος, Κουκούτσης, Δουρούμης, Κρεμύδας, Τσώνης, Αλεβίζος, Μπούνας, Παπαβασιλόπουλος, Χαρμπίλας

Πανθουριακός – Ολυμπιακός Ανάληψης 5-0: Έπιασε κορυφή με σούπερ Τρίψα (photos) Πανθουριακός – Ολυμπιακός Ανάληψης 5-0: Έπιασε κορυφή με σούπερ Τρίψα (photos) Πανθουριακός – Ολυμπιακός Ανάληψης 5-0: Έπιασε κορυφή με σούπερ Τρίψα (photos) Πανθουριακός – Ολυμπιακός Ανάληψης 5-0: Έπιασε κορυφή με σούπερ Τρίψα (photos) Πανθουριακός – Ολυμπιακός Ανάληψης 5-0: Έπιασε κορυφή με σούπερ Τρίψα (photos)