ΠΑΟΚ Β’ – Διαγόρας 3-3: Εκπληκτική επιστροφή των Ροδιτών από το 3-0 μέσα σε 18’…

Ο ΠΑΟΚ Β’  υποδέχθηκε τον Διαγόρα για την 20η αγωνιστική του Α’ ομίλου της  Super League 2 ένα εκπληκτικό παιχνίδι. Ο Δικέφαλος ήταν μπροστά με 3-0, όμως οι Ροδίτες κατάφεραν να επιστρέψουν κάνοντας το 3-3.

Ο Δικέφαλος άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με κεφαλιά του Δαρέλα. Οι γηπεδούχοι στο 27ο λεπτό διπλασίασαν τα τέρματά τους χάρη στον Παναγιώτου.

Ο ΠΑΟΚ Β’ πέτυχε και τρίτο γκολ με σουτ του Σπυράκου στο 52′. Ο Παραστατίδης μείωσε στο 65ο λεπτό. Στο 74′ ο Διαγόρας έβαλε παραπάνω πίεση στον Δικέφαλο καθώς ο Μιχόπουλος έκανε το 3-2. Εν τέλει στο 33′ ο Λούκιτς έφερε την απόλυτη ισορροπία.

ΠΑΟΚ Β’: Μοναστηρλής, Τσαούσης, Κιτσάκης, Κωττάς, Παναγιώτου, Νινούα, Ουεντραόγκο, Δαρέλας, Τσοπούρογλου, Πανίδης, Γκορντεζιάνι.

Διαγόρας: Μπίντσης, Γιανναράκης, Τάτσης, Σταμένκοβιτς, Μανιάς, Αντεσίνα, Μανιώτης, Καραμάνης, Πετράκης, Τσιαντούλας, Μαγκάκης.