ΠΑΟΚ – Βόλος 3-1: Επιστροφή και «φωνές»

O ΠΑΟΚ παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ τελικά επικράτησε 3-1 του Βόλου και μετά την ήττα από τον Ατρόμητο επέστρεψε στις νίκες στην Super League – Παράπονα από τον Βόλο για τις διαιτητικές αποφάσεις

Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ τελικά επικράτησε 3-1 του Βόλου στην Τούμπα. «Παρθενικό» γκολ για τον Κρμέντσικ που έγραψε το τελικό σκορ στο φινάλε. Από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι έχουν παράπονα για τις διαιτητικές αποφάσεις.

Ο Βόλος μπήκε καλύτερα στο ματς και πήρε προβάδισμα στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης με δράστη τον Κιάκο. Ο Σάντσες γέμισε στην περιοχή, η μπάλα μετά από κόντρες έφτασε στον σκόρερ των Θεσσαλών, εκείνος σούταρε για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Δείτε ακόμη:
ΠΑΟΚ – Βόλος 3-1: Γκολ και highlights (video)

Στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτι μετά από χέρι του Ριένστρα και το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Σβαμπ για το 1-1. Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν πάρει μάλιστα προβάδισμα αλλά στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης το σουτ του Ουάρντα πέρασε άουτ.

Ο Βόλος απάντησε και στο 60ο λεπτό ο Σάντος έχασε μοναδική ευκαιρία μετά από σέντρα του Μπαρτόλο για να κάνει το 2-1. Ο ΠΑΟΚ τελικά βρήκε τη λύση να πάρει προβάδισμα στο 66ο λεπτό με τον Ίνγκασον μετά από κόρνερ του Τζόλη να κάνει με κεφαλιά το 2-1. Μάλιστα το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε στο 90ο λεπτό ο Κρμέντσικ, ο οποίος έφυγε μόνος του με τον τερματοφύλακα και έγραψε το 3-1.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Κρέσπο, Περέιρα (46΄Βιεϊρίνια), Εσίτι (46΄Ελ Καντουρί), Σβαμπ, Α. Ζίβκοβιτς, Ουάρντα (85΄Ντόουγκλας Αουγκούστο), Τζόλης (78΄Μουργκ), Σφιντέρσκι (67΄Κρμέντσικ).
ΒΟΛΟΣ (Άνχελ Λόπεθ): Κλέιμαν, Σάντσες, Μήτογλου, Φεράρι, Γκρίλο (86΄Ντεντάκης), Κιάκος (67΄Μαρτίνες), Ριένστρα, Σάντος, Μπάρτολο, Περέα (64΄Νίνης), Δουβίκας.