Παρωδία στο Ηρακλής-Απόλλων Λάρισας – Έμειναν με 6 παίκτες οι Θεσσαλοί και διεκόπη το ματς! Αθάνατη πάντα  Super League 2!!!

Super League 2: Στο 60′ διεκόπη η αναμέτρηση Ηρακλής-Απόλλων Λάρισας.
Παρωδία στο Καυτατζόλγειο. Στο 60′ με το σκορ στο 6-0 υπέρ του Ηρακλή, πέντε ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα Λάρισας αποχώρησαν τραυματίες και ο ρέφερι διέκοψε την αναμέτρηση.

Δεν υπήρχαν, άλλωστε, παίκτες να τους αντικαταστήσουν κι έτσι το ματς θα κριθεί οριστικά υπέρ του Ηρακλή στα αθλητικά βέβαια δικαστήρια…

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, οι παίκτες των φιλοξενούμενων άρχισαν να πέφτουν ο ένας μετά τον άλλο επικαλούμενοι τραυματισμό. Όταν πλέον απέμειναν μόλις έξι στο γήπεδο, στο 54′ και χωρίς δυνατότητα αλλαγής λόγω ελλιπούς ρόστερ, ο διαιτητής διέταξε την διακοπή του αγώνα, όπως προβλέπεται από τον κανονισμό.

Οι γηπεδούχοι ασφαλώς και θα πάρουν τους τρεις βαθμούς, ενώ τα αρμόδια όργανα αναμένεται να επιβάλουν ποινές στον Απόλλωνα Λάρισας.

Τρία από τα έξι γκολ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στο «Καυτανζόγλειο» πέτυχε ο Άλεξιτς, στο 13′, το 34′ και το 36′, σημειώνοντας ένα αυθεντικό χατ-τρικ για τους γηπεδούχους, ενώ άλλα δύο τέρματα σημείωσε ο Γιουμπιτάνα στο 18′ και το 42′ και ένα πέτυχε ο Τόμας στο 29′.

Aξίζει να σημειωθεί πως ο Ηρακλής είχε και δοκάρι στο 41′ με τον Κουντουριώτη, ενώ οι φίλοι του «Γηραιού» στην κερκίδα ζητούσαν με συνθήματα… δέκα γκολ από την ομάδα τους.