Γ΄ Εθνική

Πάτραι – Διαβολίτσι 0-0: Πίσω πήγε παλι καλά…

Πάτραι – Διαβολίτσι 0-0: Πίσω πήγε  παλι καλά…

Πίσω πήγε πολύ  καλά και πάλι το Διαβολίτσι – με Μπούνα και Σταματελόπουλο κορυφαίους  – μπροστά όμως  είχε ξανά  πρόβλημα και έτσι έμεινε στο 0-0 και στην Πάτρα.

Ακόμα μία ισοπαλία λοιπόν για τον ΑΟ Διαβολιτσίου που πήρε βαθμό εκτός έδρας κόντρα στον ΑΠΣ Πάτραι.

Αυτή, ήταν η 5η ισοπαλία σε επτά αγώνες για το Διαβολίτσι που αγνοεί ακόμα την νίκη στο πρωτάθλημα.

Παντως, στο σημερινό βραδινό παιχνίδι η ομάδα του Κώστα Παλαμάρα είχε καλές ευκαιρίες, την υπέροχη και ένα ακυρωθέν γκολ.

Στο 42′ λεπτό οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με μακρινό σουτ αλλά ο Βορύλλας ήταν σε ετοιμότητα, ενώ με την εκπνοή του ημιχρόνου είχαν δοκάρι σε απευθείας κόρνερ του Δημητρίου.

Ο ΑΠΣ Πάτραι απάντησε στο 49′ με κεφαλιά του Σαμπανέι που πέρασε άουτ, αλλά και στο 77′ λεπτό σε σούτ του Ν. Βλασόπουλου.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν καλή στιγμή με τον Ηλιόπουλο στο 82′ λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή που μπλόκαρε ο Βορύλλας.

ΑΠΣ Πάτραι (Ανδρέας Ζήκος): Βορύλλας, Ζελενίτσας, Ζέλος, Γιαννόπουλος (75΄ Στανής), Μαστραντωνάκης, Β. Γερογιάννης, Σαμπανέι (80΄ Λιμάτσι), Ν. Βλασόπουλος (86΄ Σ. Γερογιάννης), Κυβελίδης, Φούφουλας, Θ. Βλασόπουλος.

ΑΟ Διαβολιτσίου (Κώστας Παλαμάρας): Καπατσώρης, Θώδης, Μπούνας, Μπαλόπουλος, Σταματελόπουλος, Πιτσιλής, Δημητρίου, Πάγια, Μουλιάτος (63΄ Τσιγαρίδης), Αλεξανδρής (84΄ Γκελκέρια), Ηλιόπουλος.