Πέρασε δύσκολα την Ελασσόνα ο Ασπρόπυργος…

Ο Ασπρόπυργος νίκησε στην παράταση με 1-0 την Ελασσόνα και πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Δυσκολεύτηκε  λοιπόν, αλλά πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ο Ασπρόπυργος, επικρατώντας του ΠΟ Ελασσόνας.

Οι Αθηναίοι δεν κατάφεραν να επικρατήσουν στην κανονική διάρκεια με το 90λεπτο να λήγει χωρίς σκορ. Στην παράταση ωστόσο, κατάφεραν να κερδίσουν, χάρη σε γκολ του Νικολακάκη, στο 102’.

Με γκολ του Νικολακάκη στο 102′,σουτ μέσα από την περιοχή μετά από κόρνερ του Γκατζολάρι, ο Ασπρόπυργος νίκησε 1-0 τον Π.Ο. Ελασσόνα και προκρίθηκε στην 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η ενδεκάδα του Ασπρόπυργου: Γκίνης, Νικολακακης, Ιωαννίδης, Καμπούρης, Ζωνας, Νικολάου, Ζγκουρη (79′ Κωνσταντινίδης), Stevanovic (55′ Ζαχαρος), Pinto, Γκατζολαρι (115′ Κόκκορης), Srescovic (115′ Σταγάκης)