Πιο τυχερή η Ερμιονίδα, με πέναλτι 1-0 τον καλό Παναρκαδικό

Πιο τυχερή η Ερμιονίδα,  με πέναλτι 1-0 τον καλό  Παναρκαδικό

Την πρώτη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε η Ερμιονίδα απέναντι στον Παναρκαδικό με σκορ 1-0 χάρη σε ένα τέρμα πού πέτυχε ο Κυπαρίσσης με πέναλτι.

Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή σε όλο τον αγώνα, έχασαν ευκαιρίες να πετύχουν ένα γκολ ακόμα σε σχέση με τους φιλοξενούμενους οι οποίοι δεν φάνηκαν χάρη στην καλή αμυντική λειτουργία της ομάδας .

Στο 18΄λεπτό σέντρα του Τριμπόνια στο δεύτερο δοκάρι εκεί ο Κυπαρίσσης προσπάθησε να γίνει απειλητικός , όμως τον πρόλαβε ο Μάνος.

Στο 23΄λεπτό σουτ του Γλέζου από το ημικύκλιο της περιοχής μπλόκαρε στην αριστερή του γωνία ο Στόικος.

Στο 24΄λεπτό σουτ του Λάντικα έξω από την περιοχή η μπάλα πάνω από τα δοκάρια .

Στο 62΄λεπτό σουτ του Τρέσα έξω από την περιοχή μπλόκαρε στην δεξιά του γωνία ο Μάνος.

Στο 49΄λεπτό ο Τσόφλιος ανατράπηκε από τον Νάκο και ο διαιτητής κατελόγησε την εσχάτη των ποινών . Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Κυπαρίσσης ανοίγοντας το σκορ .

Στο 64΄λεπτό σουτ του Λαλούση έδιωξε δύσκολα στην δεξιά του γωνία ο Μάνος.

Στο 66΄λεπτό σουτ του Τριμπόνια άουτ.

Στο 76΄λεπτό σέντρα του Κυπαρίσση , γυριστή κεφαλιά του Τσόφλιου η μπάλλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.

Ένωση Ερμιονίδας (Γ.Κοτταράς) : Στόικος, Διαμαντόπουλος, ( 46΄Α.Οψιμούλης),Μερτύρης, Τζιέρης, Βιρβίλης, Κιοσσές, ( 89΄Αντωνόπουλος), Κυπαρίσσης, Λαντίκας, (64΄Λαλούσης), Τσόφιος, Τρέσα (87΄Ι. Οψιμούλης), Τριμπόνιας.

Παναρκαδικός (Π.Τζαναβάρας) : Μάνος, Λιακόπουλος, Λαζαρίδης, Αντωνίου (79΄Σωτηρόπουλος), Νάκος, Κυριλαζος, Πούτσι, Γλέζος, Καμπεράι, Πολίτης (62΄Αλέμης), Κονδύλης (46΄Κολιόπουλος).