Πλατανιάς – Απόλλων Λάρισας 2-1: Ανατροπή στο 92′ με Λουκίνα

Ο Πλατανιάς βρέθηκε να χάνει από το 2′ στο ματς με τον Απόλλωνα Λάρισας αλλά με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, το δεύτερο στο 92′ κατάφερε να πάρει το τρίποντο στα Χανιά επικρατώντας με 2-1.
Πανέμορφο παιχνίδι στα Χανιά ανάμεσα στον Πλατανιά και τον Απόλλωνα Λάρισας με τους γηπεδούχους να φτάνουν στη νίκη με 2-1 μετά από ανατροπή στο 92′.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 2′ αλλά η ομάδα των Χανίων με δύο γκολ στο δεύτερο 45λεπτο έφτασε στη νίκη, πήρε το τρίποντο και έβαλε τέλος στο νικηφόρο σερί της ομάδας της Λάρισας.
Ο Απόλλων Λάρισας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ στο 2′ με διαγώνιο σουτ του Σιφναίου. Το 1-1 έγινε στο 65′ όταν ο Ουές πέρασε τον Γκέκα και πλάσαρε εύστοχα για την ισοφάριση του Πλατανιά. Τη νίκη στον Πλατανιά έδωσε στο 92′ ο Λουκίνας με κοντινή προβολή.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Τάτσης): Μαντζάρης, Ρεβυθόπουλος (73′ Πασχαλάκης), Ποζατζίδης, Τσαμούρης, Ουές, Σμυρλάκης (66′ Κωστίκος), Πουρζιτίδης (55′ Παπουτσογιαννόπουλος), Λεϊρία, Ρουσσάκης, Μπιανκόνι, Λουκίνας.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Άριαν Μπελά): Γκέκας, Σκούπρας, Σουλιώτης, Καρρίκι, Κουρτεσιώτης, Χατζής, Σιφναίος, Λίταινας (83′ Μπρέμπος), Τασιούλης, Γκουστάβο (76′ Νύκταρης), Μπαστακός (90′ Καρατάσιος).

Διαιτητής: Ανδρέας Βλάχος (Ανατ. Αττικής)

Βοηθοί: Αλέξανδρος Καραθανάσης (Ανατ. Αττικής), Νίκος Τριαντάφυλλος (Κορινθίας)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:
Παρασκευή 20/12

Παναχαϊκή – Απόλλων Σμύρνης 1-3 (37′ Σιατραβάνης – 71′ Ιριτιέρ, 75′ Μπλάζιτς, 90’+5′ πεν. Μαρκόβσκι)