Μεσσηνία

Πως έκανε το “μπαμ” με τον σαφώς ανώτερο Πανθουριακό, ο Ολυμπιακός Ανάληψης!

Ο Ολυμπιακός Ανάληψης νίκησε στο γήπεδο Πέτρος Γεωργανάς κόντρα στον Πανθουριακό (ομάδες Α’ Μεσσηνίας κσι οι δύο) στη διαδικασία των πέναλτι.

Η κανονική διάρκεια του αγώνα καθώς και τα δύο ημίχρονα της παράτασης έληξαν με σκορ 1-1, με τον Πανθουριακό βέβαια να είναι ανώτερος σε όλη την διάρκεια του ματς, αλλά άτυχος στο τέλος.

Η ομάδα του Αντώνη Μαυρέα μπήκε   στο 61ο λεπτό να πετύχει το 1-0 με σκόρερ τον Ηλία Μερκούρη και στο 93ο λεπτό  (!) ο Γρηγόρης Πανταζής ισοφάρισε σε 1-1 και έστειλε τις δύο ομάδες στην παράταση.

Το ματς λοιπόν οδηγήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι, με την ομάδα του Νίκου Γεωργακλή να παίρνει το εισιτήριο με συνολικό σκορ 7-6 και με  τον  Νίκο Κατσίποδα που απέκρουσε τρία παρακαλώ πέναλτι.

Κοστρίβας απέκρουσε ο Κατσίποδας

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ψηλοπαναγιώτης, με βοηθούς την Αθανασόπουλου και τον Ταγάρη. Άριστοι όλοι τους.

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ: Κόκκαλης, Νινιός, Γιαννακόπουλος, Δημητρακόπουλος, Gueye (46′ Παντσιώτης), Καράμπελας, Σπυρόπουλος (87′ Κοστρίβας), Μερκούρης (111′ Εμμανουήλ), Μπιτσάνης, Τρίψας, Κάϊας (39′ λ.τρ. Μπαζάνης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ: Κατσίποδας, Γιαννόπουλος (85′ Κατσιμαγκλής), Μωραγιάννης, Κρεμύδας, Δουρούμης, Τσώνης, Αλεβίζος, Χαρλέπας (85′ Πανταζής), Χαρμπίλας, (70′ Πατσιώτης), Πάλιας, Διαμαντής (58′ Κουκούτσης).