Σήμερα Σάββατο η δράση στην 9η αγωνιστική της όλης Γ’ Εθνικής κατηγορίας.
Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική, που λόγω των εορτασμών της επετείου του Πολυτεχνείου διεξάγεται σήμερα Σάββατο.
Στον 1ο όμιλο, ο πρωτοπόρος Νέστος Χρυσούπολης δοκιμάζεται στην Καβάλα από τον Αετό Ορφανού, ενώ ο Πανσερραϊκός υποδέχεται τη Δόξα Θεολόγου (14:00).
Στον 2ο όμιλο και την 11η αγωνιστική, ο Αλμωπός Αριδαίας κοντράρεται με τον Θερμαϊκό Θέρμης, ενώ η Αναγέννηση Γιαννιτσών αντιμετωπίζει τον ΠΑΣ Φλώρινα.
Στον 3ο όμιλο, ο Πιερικός αγωνίζεται στην Καλαμπάκα με τα Μετέωρα και ο ΑΟ Σελλάνων φιλοξενεί τον Οικονόμο Τσαριτσάνης.
Στον 4ο όμιλο, ο Μακεδονικός Φούφα κοντράρεται με τον Αχέροντα Καναλακίου, ενώ η ΑΕ Μεσολογγίου παίζει με την Αναγέννηση Άρτας.
Στον 5ο όμιλο, ο Άγιος Ιερόθεος υποδέχεται την Καλλιθέα, ενώ ο Εθνικός αντιμετωπίζει τον Ακράτητο.
Στον 6ο όμιλο, η Ρόδος διασταυρώνει τα ξίφη της με τη Νέα Αρτάκη, ενώ η Κόρινθος 2006 κοντράρεται με τον Αχαρναϊκό.
Στον 7ο όμιλο, το Ναύπλιο δοκιμάζεται στη Ζάκυνθο από τον ΑΟ Τσιλιβί, το Διαβολίτσι υποδέχεται την Ερμιονίδα στην Μεσσήνία, ενώ η Σπάρτη φιλοξενεί τον Πανγυθεατικό.
Στον 8ο όμιλο και το τέλος του πρώτου γύρου, δεσπόζει το ντέρμπι Ηρόδοτος-Επισκοπή, ενώ ο Ρεθυμνιακός αντιμετωπίζει τον Γιούχτα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
1ος όμιλος
Αετός Ορφανού – Νέστος Χρυσούπολης
Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης
Πανσερραϊκός – Δόξα Θεολόγου (14:00)
Άρης Αβάτου – Πανδραμαϊκός
Ένωση Αλεξανδρούπολης – Ηρακλής Νέου Ζυγού
Κεραυνός Πέρνης – Κιλκισιακός
Ρεπό: Δόξα Κάτω Καμήλας
2ος όμιλος – 11η αγωνιστική
ΠΟ Ν. Καλλικράτειας-Αγροτικός Αστέρας
Μ. Αλέξ. Τρικάλων-Θύελλα Σαρακηνών
Αλμωπός Αριδαίας-Θερμαϊκός Θέρμης
Ποσειδών Μηχανιώνας-Νίκη Αγκαθιάς
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών-ΠΑΣ Φλώρινα
ΑΟ Σειρήνα-Εδεσσαϊκός 0-3 α.α.
Μακεδονικός-Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α.
Ρεπό: Αστραπή Μεσοποταμίας
3ος όμιλος
ΑΣ Μετέωρα – Πιερικός
Αλμυρός – Ηρακλής Λάρισας
ΑΟ Σελλάνων – Οικονόμος Τσαριτσάνης
Δίας Δίου – Θησέας Αγριάς
Ποταμιά – Ατρόμητος Παλαμά
Διαγόρας Στεφανοβικείου – Διγενής Νεοχωρίου
ΑΕ Καρίτσας – Αταλάντη
4ος όμιλος
Τηλυκράτης – Ναυπακτιακός Αστέρας
Σούλι Παραμυθιάς – Αστέρας Ιτέας
ΑΕ Μεσολογγίου – Αναγέννηση Άρτας
ΑΕ Λευκίμμης – ΠΑΣ Πρέβεζα (14:00)
Μακεδονικός Φούφα – Αχέρων Καναλακίου
ΑΟ Ανατολής – ΑΕΠ Καραγιαννίων
Απόλλων Ευπαλίου – Θιναλιακός (13:00)
5ος όμιλος
ΑΟ Αγίου Ιερόθεου – Καλλιθέα
Ερμής Κορυδαλλού – Άγιοι Ανάργυροι
ΑΟ Πανθηραϊκός – Κερατσίνι (11:00)
Φωστήρας – Ηλυσιακός
Κηφισιά – Θύελλα Καμαρίου
Άνω Μερά – ΑΕ Μοσχάτου (17/11, 14:30)
Εθνικός – Ακράτητος
6ος όμιλος
Παλληνιακός – ΑΕΚ Τρίπολης
Θύελλα Ραφήνας – Μαρκό
ΑΟ Υπάτου – Αήττητος Σπάτων
Κόρινθος 2006 – Αχαρναϊκός
Ρόδος – ΑΟ Νέας Αρτάκης
Παναρκαδικός – Αιολικός (17/11, 13:00)
Ρεπό: ΠΑΣ Κιθαιρών
7ος όμιλος
ΠΣ Σπάρτη – Πανγυθεατικός
Θύελλα Πατρών – Πανηλειακός
Παναργειακός – ΑΠΣ Ζάκυνθος (14:00)
ΑΟ Διαβολιτσίου – ΑΕ Ερμιονίδας
ΑΟ Τσιλιβί – Ναύπλιο 2017
ΠΑΟ Βάρδας – Ολυμπιακός Ζαχάρως
Αστέρας Βλαχιώτη – Διαγόρας Βραχνέικων
8ος όμιλος
ΑΟ Πόρου – ΑΟ Αγίου Νικολάου
Πανακρωτηριακός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
Ρεθυμνιακός – Γιούχτας
Ηρόδοτος – ΑΟ Επισκοπής
Ρεπό: Ατσαλένιος.
οnsports
Πρόσφατα άρθρα
- Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καράτε Παίδων – Κορασίδων ο Παμμεσσηνιακός Αθλητικός Σύλλογος Καράτε με 14 αθλητές/τριες
- Νέα… ανακοίνωση κατά διαιτητή από τον Κισσαμικό! Γρήγορα στο “γιατρό”…
- Καταγγελία: Συνεχίζει την άγονη αντιπαράθεσή του ο Πρόεδρος Καλαμάτας κ. Λύρας!
- Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Αστεία χώρα, αστεία Ομοσπονδία…
- Συνάντηση Πτωχού με τους Δημοσιογράφους στην Τρίπολη
- Super League: Οι διαιτητές της 2ης αγωνιστικής των playoffs και playouts
Addurl.gr – Κατάλογος Επιχειρήσεων
Δες ακόμη…
-
Η Στήλη του Σωτήρη
/ 3 εβδομάδες agoΣταθάκης: “Θα σωθεί η Παναχαϊκή και του χρόνου άνοδος…”! (video)
Μεγάλη, “εφ’ όλης της ύλης” συνέντευξη παραχώρησε την Δευτέρα το βράδυ ο ισχυρός άνδρας...
By sportstonoto -
5' λεπτά κήρυγμα
/ 4 εβδομάδες agoΓεωργούντζος: “Πατρινό καρναβάλι” ο… Μπακογιάννης! (video)
Οργή και αγανάκτηση του Σωτήρη Γεωργούντζου μετά την σφαγιαστική διαιτησία του… Άγγελου Μπακογιάννη σήμερα ...
By sportstonoto