fbpx
Connect with us

Ποδόσφαιρο

Πρεμιέρα για το Κύπελλο Ελλάδας

Πρεμιέρα για το Κύπελλο Ελλάδας

Το νέο κύπελλο Ελλάδας ξεκινάει σήμερα Κυριακή (26/8) με 18 από τα συνολικά 20 παιχνίδια της 1ης φάσης, καθώς τα υπόλοιπα δύο θα διεξαχθούν στις 02/09.

Σ’ αυτή θα συμμετάσχουν οι Κυπελλούχοι των ΕΠΣ, οι οποίοι προέρχονται από τη Γ’ εθνική κα τα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα. Οι 20 ομάδες που θα προκριθούν συν τη μία που πέρασε άνευ αγώνα (Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας) θα τοποθετηθούν στην κληρωτίδα της 2ης φάσης, η οποία και θα πραγματοποιηθεί αύριο Δευτέρα (27/8).

Κυριακή (26/8, 17:00)

Κόρινθος 2006-Καλαμάτα
Διαιτητής: Στάμος (Αθηνών), Βοηθοί: Σταυρόγλου, Μ. Στάμος (Αθηνών)

(Η αποστολή της Καλαμάτας για το ματς με την Κόρινθο)

Απόλλων Παραλιμνίου-Θράκη Φερών
Διαιτητής: Δημητριάδης (Χαλκιδικής), Βοηθοί: Χρυσαϊδης, Σκούτας (Χαλκιδικής)
ΑΟ Ξάνθης-Άρης Αβάτου
Διαιτητής: Κακουλίδης (Θράκης), Βοηθοί: Δημητριάδης, Καραγιάννης (Θράκης)
Ερμής Αμυνταίου-ΑΕ Καλαμπακίου
Διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης), Βοηθοί: Βογδόπουλος, Εμμανουήλ (Κοζάνης)
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-ΑΟ Καρδίας
Διαιτητής: Γεωργιτσόπουλος (Δράμας), Βοηθοί: Παστιάδης, Οικονομίδης (Δράμας)
Αναγέννηση Πλαγιάς-Ηρακλής Πολύκαρπης
Διαιτητής: Μαρόπουλος (Μακεδονίας), Βοηθοί: Κουφός, Ανδρέου (Μακεδονίας)
Καβάλα-ΑΣ Γιαννιτσά
Διαιτητής: Στόλης (Σερρών), Βοηθοί: Αναστασιάδης (Σερρών), Ραβίκαλης (Δράμας)
Οικονόμος Τσαριτσάνης-ΑΕ Μεσολογγίου
Διαιτητής: Καλατζής (Θεσσαλίας), Βοηθοί: Αναστασίου, Σακκάς (Θεσσαλίας)
Μακεδονικός Φούφας-Νίκη Βόλου
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Πέλλας), Βοηθοί: Δεμερτζής, Ταγκαλίδης (Πέλλας)
Τηλυκράτης Λευκάδας-ΑΟ Σελλάνων
Διαιτητής: Πάνος (Ηπείρου), Βοηθοί: Αντωνίου, Τσαντάς (Ηπείρου)
Αστέρας Ιτέας-Θεσπρωτός
Διαιτητής: Λαθύρης (Φθιώτιδας), Βοηθοί: Δόσκορης, Λιτοσελίτης (Φθιώτιδας)
Παλληξουριακός-ΑΕ Ξηροβουνίου (15:30)
Διαιτητής: Τζαγκαράκης (Αχαϊας), Βοηθοί: Ανδριανός, Σωτηρόπουλος (Αχαϊας)
Ερμιονίδα-Δάφνη Δαφνώνα (16:30)
Διαιτητής: Λιάρος (Λακωνίας), Βοηθοί: Καφετζόπουλος, Ροζάκης (Λακωνίας)
Θύελλα Καμαρίου-Κηφισιά (14:30)
Διαιτητής: Φίτσας (Δυτ. Αττικής), Βοηθοί: Καντανολέων, Παύλος (Δυτ. Αττικής)
Αντίμαχος-Θύελλα Ραφήνας (18:00)
Διαιτητής: Παρχαρίδης (Δράμας), Βοηθοί: Τσολακίδης, Μητράκος (Αθηνών)
Ηρακλής Ελευσίνας-ΟΦ Ιεράπετρας
Διαιτητής: Μπαλαχούτης (Πειραιά), Βοηθοί: Κοτζαμανίδης, Γαρούφος (Πειραιά)
Εθνικός-ΑΟ Παλαιόχωρας
Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών), Βοηθοί: Βιτσεντζάτος, Γκούβας (Ανατ. Αττικής)
Χαλκίδα-Επισκοπή (16:00)
Διαιτητής: Ψυχούλας (Βοιωτίας), Βοηθοί: Σοφός, Παπαδημητρόπολος (Βοιωτίας)

 

Κυριακή 2/9

Διαγόρας Βραχνέικων-Αιολικός (16:30)
Διαιτητής: Ρούσσος (Κορινθίας), Βοηθοί: Αντωνόπουλος, Θεοδωρόπουλος (Κορινθίας)

Κιθαιρών Καπαρελίου-Πανσαμιακός (17:00)
Διαιτητής: Πόγκας (Εύβοιας), Βοηθοί: Δάλλας, Κελεπούρης (Εύβοιας)

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Ποδόσφαιρο