fbpx
Ακολουθήστε μας

Γ΄ Εθνική

Προαναγγελία: Οι “μάχες” σήμερα και σε όλη την Γ’ Εθνική!

Προαναγγελία: Οι “μάχες” σήμερα και σε όλη την Γ’ Εθνική!

Με την 7η στροφή συνεχίζεται σήμερα η δράση και σε όλη  τη Γ’ Εθνική κατηγορία. Για να δούμε, τι θα… δούμε και εκεί.

Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις περιλαμβάνει λοιπόν και η 7η αγωνιστική στη Γ’  (Δ’ επί τη ουσίας, θυμίζουμε) Εθνική.

Στον 1ο όμιλο, ο Πανσερραϊκός υποδέχεται τον Κεραυνό Πέρνης και ο Νέστος Χρυσούπολης κοντράρεται με τη Δόξα Κάτω Καμήλας.

Στον 2ο όμιλο και την 9η αγωνιστική, ο Αλμωπός Αριδαίας θέλει να επιστρέψει στις νίκες απέναντι στον Ποσειδώνα Μηχανιώνας και ο Εδεσσαϊκός φιλοξενεί την Αστραπή Μεσοποταμίας.

Στον 3ο όμιλο, ο Πιερικός με νέο προπονητή τον Σάκη Παπαβασιλείου, αντιμετωπίζει τον Ατρόμητο Παλαμά, ενώ ο ΑΟ Σελλάνων αγωνίζεται με την ΑΕ Καρίτσας.

Στον 4ο όμιλο, ο Τηλυκράτης με τον Μάρκο Στεφανίδη στον πάγκο ψάχνει τη νίκη απέναντι στην Αναγέννηση Άρτας, ενώ η ΑΕ Ποντίων Κοζάνης δοκιμάζεται στη Θεσπρωτία, κόντρα στο Σούλι Παραμυθιάς.

Στον 5ο όμιλο, η Καλλιθέα υποδέχεται τη Θύελλα Καμαρίου, ενώ ο Εθνικός θέλει να κάνει νέο ξεκίνημα από τη Σαντορίνη, απέναντι στον Πανθηραϊκό.

Στον 6ο όμιλο, ο ΑΟ Υπάτου κοντράρεται με τον Παναρκαδικό, ενώ το Μαρκό αγωνίζεται με τον Αχαρναϊκό και την Δευτέρα η Κόρινθος (με νέο προπονητή μετά από αυτό το ματς,Γκόφα, ή Κλάδη…) υποδέχεται τον δυνατό Αιολικό.

Στον 7ο όμιλο, η Σπάρτη φιλοξενεί τη Ζάκυνθο (14:00), ενώ ο Πανηλειακός αντιμετωπίζει την Ερμιονίδα και το Διαβολίτσι τον υπολογίσιμο πάντα Διαγόρα Βραχνέικων.

Τέλος, στον (τραγικό)  8ο όμιλο των… 9 ομάδων, ούτε τοπικό έτσι κυρία ΕΠΟ, ο Ηρόδοτος θέλει να συνεχίσει το νικηφόρο του σερί και κόντρα στην ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, ενώ ο Άγιος Νικόλαος κοντράρεται με τον Ατσαλένιο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος όμιλος
Άρης Αβάτου-Κιλκισιακός 2-0 (2/11)
Αετός Ορφανού-Δόξα Θεολόγου
Ορφέας Ξάνθης-Πανδραμαϊκός
Νέστος Χρυσούπολης-Δόξα Κάτω Καμήλας
Απόλλων Παραλιμνίου-Ηρακλής Ζυγού
Πανσερραϊκός-Κεραυνός Πέρνης
Ρεπό: Ένωση Αλεξανδρούπολης

2ος όμιλος – 9η αγωνιστική
ΑΟ Σειρήνα-Θύελλα Σαρακηνών 0-3 α.α.
Αγροτικός Αστέρας-Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α.
Εδεσσαϊκός-Αστραπή Μεσοποταμίας
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας-Θερμαϊκός Θέρμης
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Νίκη Αγκαθιάς
Μακεδονικός-ΠΑΣ Φλώρινα
Αλμωπός Αριδαίας-Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Ρεπό: ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών

3ος όμιλος
ΑΣ Μετέωρα-Οικονόμος Τσαριτσάνης
Ηρακλής Λάρισας-Θησέας Αγριάς
Πιερικός-Ατρόμητος Παλαμά
ΓΣ Αλμυρού-Διγενής Νεοχωρίου
ΑΟ Σελλάνων-ΑΕ Καρίτσας
Δίας Δίου-ΑΠΟ Αταλάντης
ΑΟ Ποταμιάς-Διαγόρας Στεφανοβικείου

4ος όμιλος
Τηλυκράτης-Αναγέννηση Άρτας
Αστέρας Ιτέας-ΠΑΣ Πρέβεζα
Ναυπακτιακός Αστέρας-Αχέρων Καναλακίου
Σούλι Παραμυθιάς-ΑΕ Ποντίων Κοζάνης
ΑΕ Μεσολογγίου-Απόλλων Ευπαλίου
ΑΕ Λευκίμμης-Θιναλιακός
Μακεδονικός Φούφα-ΑΟ Ανατολής

5ος όμιλος
Κηφισιά-Άνω Μερά (11:30)
Άγιος Ιερόθεος-Κερατσίνι
Άγιοι Ανάργυροι-Ηλυσιακός
Καλλιθέα-Θύελλα Καμαρίου
Ερμής Κορυδαλλού-ΑΕ Μοσχάτου
Πανθηραϊκός-Εθνικός
Φωστήρας-Ακράτητος

6ος όμιλος
Θύελλα Ραφήνας-Νέα Αρτάκη 0-0 (2/11)
ΑΟ Υπάτου-Παναρκαδικός
Παλληνιακός-Αήττητος Σπάτων
Μαρκό-Αχαρναϊκός
ΑΕΚ Τρίπολης-ΠΑΣ Κιθαιρών Καπαρελλίου
Κόρινθος ’06-Αιολικός (4/11, 15:00)
Ρεπό: Ρόδος

7ος όμιλος
ΠΣ Σπάρτη-ΑΠΣ Ζάκυνθος (14:00)
Πανηλειακός-Ερμιονίδα
Πανγυθεατικός-Ναύπλιο 2017
Θύελλα Πατρών-Ολυμπιακός Ζαχάρως
Παναργειακός-Αστέρας Βλαχιώτη
ΑΟ Διαβολιτσίου-Διαγόρας Βραχνεΐκων
ΑΟ Τσιλιβή-ΠΑΟ Βάρδας

8ος όμιλος
Επισκοπή-Γιούχτας
Πανακρωτηριακός-Πόρος
Άγιος Νικόλαος-Ατσαλένιος
Ηρόδοτος-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
Ρεπό: Ρεθυμνιακός

Σχολιάστε εδώ

Αφήστε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική