Πρώτη ήττα για ΑΟΤ: Έχασαν τα Τρίκαλα με 2-0 στον Βόλο από την Νίκη (+video)

Μεγάλη νίκη της... Νίκης Βόλου επί των Τρικάλων με 2-0, σήμερα στον Βόλο

Μπήκε πιο καλά στο ματς, είχε την κατοχή αλλά στο ποδόσφαιρο δεν κερδίζει πάντα εκείνος που κρατά την μπάλα στα πόδια του περισσότερη ώρα και έτσι ο ΑΟ Τρίκαλα γνώρισε την πρώτη ήττα της σεζόν στον Βόλο από την Νίκη με 2-0.
Οι “κυανέρυθροι” σίγουρα δεν έκαναν το καλύτερό τους παιχνίδι αλλά ουσιαστικά πλήρωσαν ένα λάθος στον χώρο του κέντρου και μια “γκέλα” της τύχης.
Το σκορ άνοιξε στο 20ο λεπτό ο Ντομίνγκεθ που κόντρα στην ροή έκανε το 1-0 ενώ στο 76ο λεπτό ο Γκαρσία με εκτέλεση φάουλ και την βοήθεια της τύχης, έκανε το 2-0 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Η Νίκη Βόλου στο παιχνίδι για την 13η αγωνιστική της Football League με το οποίο μάλιστα έκλεισε και τη χρονιά, επικράτησε με 2-0 των Τρικάλων! Πρώτη ήττα για τους Σακαφλιάδες στο Πρωτάθλημα!

Οι “κυανέρυθροι” σίγουρα δεν έκαναν το καλύτερό τους παιχνίδι και το πλήρωσαν. Το σκορ άνοιξε στο 20ο λεπτό ο Ντομίνγκεθ με τους φιλοξενούμενους να έχουν απειλήσει πρώτοι με ένα φάουλ του Λώττα. Αλλά ο Αποστολίδης το έβγαλε!

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Βεργέτης):Αποστολίδης, Κ. Κυριακίδης, Σ. Κυριακίδης, Αλιατίδης, Μπαλάφας, Μπιτσάκος, Ντομίνγκεθ, Γκαρσία (90+1′ Βοσνιάδης), Τσιώλης (46′ Καμπαγιέρο), Κρουθ, Ροχάνο (86′ λ.τ Καπός).

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Αμανατίδης):Γιακουμής, Σανδραβέλης, Βέρτζος, Γιαννίτσης, Νιάρος (75′ Ντόσης), Ριζογιάννης, Τεγούσης, Παπαγεωργίου, Λώττας (81′ Γρηγορόπουλος), Πελάεθ, Σταματής (56′ Τσίπρας).