Πάμισος

“Άθλος” του Παμίσου (1-2) στο Άργος επί της Λέρνας! (photos)

“Άθλος” του Παμίσου  (1-2) στο Άργος επί της Λέρνας! (photos)

Έμεινε στον προηγούμενο αγώνα και στην νίκη επι του Μανδραϊκού η Ένωση Λέρνας, με αποτέλεσμα να μην εμφανισθεί καν στο πρώτο ημίχρονο, να βρεθεί πίσω στο σκορ με 2-0 και τελικά να ηττηθεί με 2-1 απο την ομάδα του Παμίσου.

Ολα πήγαν στραβά σήμερα για την ομάδα της Λέρνας, που έδειξε πως δεν έχει την εμπειρία διαχείρισης μιας επιτυχίας και αξιοποίησής της.

Η ομάδα της Μεσσηνίας με ενα στημένο και μια κακή αντίδραση της άμυνας των γηπεδούχων, προηγήθηκε με 2-0 και στο δεύτερο ημίχρονο με μαζική άμυνα και πολλούς παίκτες μέσα στην περιοχή και λίγο έξω απο αυτήν κράτησε τη νίκη και έφυγε με τους τρείς βαθμούς.

Στο 13′ απο φάουλ και και κεφαλιά του Φιλόπουλου η μπάλα βρήκε στην πλάτη παίκτη των γηπεδούχων και κατέληξε στα δίχτυα.
Στο 33′ σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, κακή προσπάθεια για απόκρουση απο αμυντικό και ο Παπαδόπουλος που δέχθηκε τη μπάλα έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

Το μόνο αξιόλογο που είχε η Λέρνα σε αυτό το διάστημα ήταν ενα σουτ του Μούγιου στο δοκάρι.
Ο Πάμισος πήγε στα αποδυτήρια έχοντας χάσει με κόκκινη κάρτα τον Μανιατέα.

Στην επανάληψη η γηπεδούχοι προσπάθησαν να πιέσουν, βελτίωσαν την εικόνα τους, δημιούργησαν ευκαιρίες αλλά δεν τις αξιοποίησαν. Είχαν να αντιμετωπίσουν μια πολύ κλειστή άμυνα, ενω μετά το 1-2 στο 70′ δεν παίχθηκε σχεδόν καθόλου ποδόσφαιρο αφου οι καθυστερήσεις των φιλοξενούμενων με κάθε αφορμή ήταν συνεχείς.

Στο 70′ προσπάθεια του Αντωνόπουλου απο αριστερά και απο σουτ του Μπιτζή έξω τη περιοχή η μπάλα στα δίχτυα του Καπατσώρη και 1-2.

Δύο φορές ο Μπιτζής βρέθηκε σε θέση βολής αλλά και τις δυο αντι να πλασάρει σούταρε δυνατά στέλνοντας τη μπάλα πάνω απο τα δοκάρια. Ο δε Καπατσώρης ενήργησε σωστά σε κεφαλιές των Μπιτζή και Καϊάφα και σε σουτ του Αντωνόπουλου.

ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ (Λ.Κούρος): Πλατής- Μούγιος, Κάπλατζης, Καϊάφας, Μπακατσέλος- Τσουρδίνης, Αϊβαλιώτης (65′ Αντωνόπουλος), Τριανταφύλλου- Λέρμας (46′ Κρεμύδας), Μπιτζής, Μανιάτης.
ΠΑΜΙΣΟΣ (Μιχ.Φασουλής): Καπατσώρης, Αριστομενόπουλος, Ρούτσης, Φιλόπουλος, Δημητρακόπουλος, Μαράντος, Βλάχος, Ρήγας, Μανιατέας, Παπαδόπουλος, Χελάς.