“Χ” (0-0) στη Μάνδρα!

Ισόπαλο, 0-0 έληξε το παιχνίδι του Μανδραϊκού με αντίπαλο το Καταστάρι στην πρεμιέρα του 8ου ομίλου της Γ Εθνικής στην αναμέτρηση που έλαβε χώρα στο «Γεώργιος Ρουμελιώτης».

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα από την Ζάκυνθο να «πατάει» καλύτερα  στο παιχνίδι , όσο πλησιάζαμε όμως προς το τέλος του ημιχρόνου ,η άνοδος του Πασαλίδη  ισορρόπησε την κατάσταση, αν και ο Κάρδαρης δημιούργησε την καλύτερη φάση  με μία κεφαλιά που δεν βρήκε στόχο.

Στο β ημίχρονο, το ματς είχε πιο γρήγορο ρυθμό ,στο 50 , ο Κάρδαρης  σε εκτέλεση φάουλ είχε δοκάρι.

Η ομάδα του Μανδραϊκου είχε την κατοχή μπάλας ,αλλά δεν μπορούσε να βρει εύκολα  το δρόμο προς την περιοχή των φιλοξενούμενων που πρόσεξαν  την  άμυνα τους και προσπάθησαν να βγουν σε αντεπιθέσεις..

Μανδραϊκός: Ιωσήπου, Κωνσταντινίδης, Τσακίρης, Μαυρίδης, Στρατάκης, Μπούσης,  Χαλκιάς, Πασαλίδης, Μπόρι (70 Ριζάι), Κατσίκιας (75 Χονδρουδάκης), Μελετίδης (84′ Κούστας)

Καταστάρι: Δρακόπουλος, Τηλιοπουλος, Παναγόπουλος, Καρβούνης, Σωτηρόπουλος, Δημουλάς, Πέττας, Μιχαηλίδης (Πολίτης), Κουρέλας (90 Κορφιάτης), Καρδαρης (85 Μαρίνος), Μεζίνι