Γ΄ Εθνική

“Χ” (1-1) στου Βλαχιώτη, στην πρώτη – επιστροφή Μαντζούνη…

Ικανοποιημένη έφυγε η Πελλάνα από τον Βλαχιώτη, σήμερα...

Ισόπαλο το ντέρμπι του Αστέρα Βλαχιώτη με την ΑΕ Πελλάνας, με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ με τον Σικαλόπουλο στο 7′ με πέναλτι και τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 75′ με τον Σταματάκο.

Η Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου αναδείχθηκε λοιπόν  ισόπαλη 1-1 στο Βλαχιώτη με τον Αστέρα στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.
Aυτός ήταν ο πρώτος αγώνας του Μαντζούνη στο πάγκο της Ένωσης και έγινε υπό συνεχή βροχόπτωση σε ένα πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο.
Το σκορ για την Ένωση άνοιξε – επαναλαμβάνουμε  – ο Σικαλόπουλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 7ο λεπτό και ο Σαμπατάκος διαμόρφωσε το τελικό 1 – 1 στο 75ο λεπτό.
Με αυτή την ισοπαλία η Ένωση έφτασε τους 10 βαθμούς.
Καλή η διαιτησία των Στόλης (Σερρών), Λέκκας Χ., Λυκομήτρος Ευαγ., (Αργολίδας), αν και οι γηπεδούχοι έχουν παράπονα…
Για την Ένωση αγωνίστηκαν οι:
Κραβαρίτης, Γενιτσαρίδης, Λαμπρόπουλος, Καλογερής, Παναγιωτίδης, Τζιόλας, Αναστασάκος Γιώργος (Ζαραφέτας), Ρασσιάς, Γεωργαντάς (Κοντογιάννης), Σικαλόπουλος (Εμέκα), Γουόρντεν.
Την επόμενη αγωνιστική, την Κυριακή 25 Νοεμβρίου, η Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου υποδέχεται στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης τον Α.Ο. Εικοσιμίας.
* Σε λίγο και η σύνθεση του γηπεδούχου Αστέρα Βλαχιώτη, του εξαιρετικού Γιώργου Κετικίδη, όπως (ελπίζουμε) και οι… επ ακριβώς πια, αλλαγές της Πελλάνας.