Χωρίς κατηγορία

“Ματσάρα” στους Κ17: Καλαμάτα Ιωνικός 3-2!

Πολύ καλή η Μαύρη Θύελλα με την Κ17  της, και με τρία γκολ, δύο από τον Ρονάλντο Κανανάϊ και ένα από τον Παναγιώτη Ρουμελιώτη,  στο ξεκίνημά της στο πρωτάθλημα Νέων της Football League, επικρατώντας 3-2 του Ιωνικού, σε παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Ασπροχώματος το μεσημέρι της Κυριακής.

Ο  Ρονάλντο Κανανάϊ  λοιπόν εκτέλεσε στην απέναντι γωνία τον Λύτρα σημειώνοντας το 1-0 στο 32’.  Ο Παυλίδης εκτέλεσε φάουλ λίγο κάτω από τη σέντρα με την μπάλα να ξεγελάει τον Παπανικολό, ο οποίος δεν εκτίμησε σωστά την πορεία της λόγω του ανέμου και η αθηναϊκή ομάδα ισοφάρισε σε 1-1 στο 44’.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι παρέμεινε μοιρασμένο με την Καλαμάτα να παίρνει εκ νέου προβάδισμα στο 85’ με απευθείας φάουλ του Ρονάλντο Κανανάϊ.  Οι μελανόλευκοι συνέχισαν να πιέζουν και δύο λεπτά μετά με νέα “κανονιά” του Παναγιώτη Ρουμελιώτη σε απ’ευθείας έκαναν το 3-1 και οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ σε 3-2 με τον Αλεξανδράκη στο 90ο λεπτό.

Μαύρη Θύελλα:  (Βαγγέλης Κουρεντζής): Παπανικολός, Σκοπέτος (32’ λ. τρ. Γουρνάς), Παυλής (75’ Σάλα), Ψυχογιάννης, Μυστριώτης (75’ Γιανέλης), Παναγιωτόπουλος, Σερπάνος, Κανανάϊ Κλάιντι (55’ Μουζάκης), Ρουμελιώτης, Κανανάι Ρονάλντο, Μάτσι (55′ Ψαρέας).

Ιωνικός (Γιούγκος): Λύτρας, Σαμιώτης, Λάππας, Μάνθος, Σαράντος, Καραμπίνης, Αλεξανδράκης, Καλουτζής, Παπαναστασίου (66’ Μπάσα), Παυλίδης, Πετεινός (62′ Γραμματόπουλος).