“Πεντάρα” (5-1) η Παναχαϊκή στη Βάρδα!

Ακόμα ένα επιτυχημένο φιλικό παιχνίδι για την Παναχαϊκή, με τους “κοκκινόμαυρους” να επικρατούν με 5-1 εκτός έδρας επί του ΠΑΟ Βάρδας.

Θετικά συμπεράσματα φροντίζει να δείχνει η Παναχαϊκή στις φιλικές αναμετρήσεις που δίνει ως τώρα στην πορεία προετοιμασίας της για τη νεοσύστατη Superleague 2.

Οι ποδοσφαιριστές του Μιλόσεβιτς “πάτησαν” γκάζι στο β’ μέρος της αναμέτρησης με τον ΠΑΟ Βάρδας και μετά την “οκτάρα” επί της Θύελλας, πέτυχαν άλλη μια ευρεία νίκη αυτή τη φορά με σκορ 5-1.

Στο πρώτο ημίχρονο, με εξαίρεση ένα όμορφο σουτ του Παπατόλιου στο 9′ και την εξαιρετική επέμβαση του Λαδά, δεν υπήρξε κάποια εντυπωσιακή φάση μέχρι το… 36′. Ο ΠΑΟ Βάρδας κέρδισε το πέναλτι και ο παίκτης του Σαμπανέι “εκτέλεσε” τον Καπούταγλη για το 1-0.

Παρόλα αυτά, οι “κοκκινόμαυροι” ισοφάρισαν χάρη σε καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Σιατραβάνη λίγο πριν το φινάλε.

“Βροχή τερμάτων”

Το δεύτερο, όμως, μέρος δεν είχε καμία σχέση με το πρώτο. Η Παναχαϊκή ήταν καταιγιστική, σημειώνοντας τέσσερα γκολ (52′ Κυνηγόπουλος, 56′ Κολ, 73′ Μασούρας και 86′ Μωραϊτης).

Έτσι, το σύνολο του Μιλόσεβιτς έβγαλε για ακόμα ένα παιχνίδι θετικά στοιχεία και δείχνει πως στο κομμάτι της προετοιμασίας έχει γίνει δουλειά προς τη σωστή κατεύθυνση. Αξίζει να σημειωθεί, πως για την Παναχαϊκή έρχονται άλλα δύο εκτός έδρας φιλικά, αυτό με τον ΠΑΣ Γιάννενα στις 31/8 και με την Α.Ε. Καραϊσκάκης 7/9.

Η σύνθεση της Παναχαϊκής: Καπούταγλης (46′ Σούλης), Πολίμος, Σταμόπουλος, Κοτσώνης, Τσελεπίδης, Παπατόλιος, Λινάρδος (46′ Μαυριάς), Σιατραβάνης, Μωραΐτης, Coll, Κυνηγόπουλος.

Στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης οι Μασούρας, Βασιλικόπουλος, Πατάπης, Πατρώνης, Μουστακόπουλος, Λιμάτσι, Βαρσαμίδης πέρασαν στη θέση των Σταμόπουλος, Κοτσώνης, Κυνηγόπουλος, Σιατραβάνης, Πολίμος, Παπατόλιος, Κολ.