“Πετάει” η Νέα Αρτάκη του Κώστα Κλάδη!

Η Νέα Αρτάκη επικράτησε εκτός έδρας του Ταμυναϊκού με 3-1, σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας για τη νέα αγωνιστική σεζόν.

Ο Ταμυναϊκός δημιούργησε την πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού στο 16ο λεπτό, με κεφαλιά του Κούτρα που πέρασε λίγο άουτ, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Λ. Πιλάτη, ενώ πέντε λεπτά μετά οι γηπεδούχοι είχαν ακόμη μια καλή στιγμή με σουτ του Γιαντόμ, ενώ στο 26′ η ομάδα του Αλιβερίου κατάφερε ν’ ανοίξει το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λάμπρου. Ο ΑΟΝΑ έφτασε κοντά στην ισοφάριση στο 33′ με σουτ του Μαυρόπουλου (μετά από γύρισμα του Βεζιρτζόγλου), με τον Κούτρα να διώχνει σωτήρια την μπάλα, πριν αυτή περάσει τη γραμμή του τέρματος.

Τελικά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 38′ με τέρμα του Χατζηστάμου, που αφού πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Η Αρτάκη ολοκλήρωσε την ανατροπή του σκορ στο 59′ με γκολ του Βεζιρτζόγλου, που αξιοποιώντας πάσα του Τσίγκα έκανε το 1-2, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 87ο λεπτό με γκολ του Χαραλαμπίδη.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καλαμάτας/Μαρίνος-Λειβαδιτάκης.

ΓΚΟΛ: 26′ Λάμπρου-38′ Χατζηστάμου, 59′ Βεζιρτζόγλου, 87′ Χαραλαμπίδης.

Ταμυναϊκός (Γιάννης Καρβέλης): Ν. Μητακίδης, Δήμου, Λ. Πιλάτης, Κούτρας, Β. Αναστασίου, Μ. Αναστασίου, Λαμπρού, Μεταξάς, Τόρα, Γιαντόμ, Αγγελάτος. (Κροκόδειλος, Ποδαράς, Πομάρες, Τσάβαρης, Καραβάς, Χοτζόλι, Θανάσης, Φωτόπουλος, Α. Μητακίδης).

Αρτάκη (Κώστας Κλάδης): Ράντζα, Κολιόπουλος, Τσίγκας, Μπελίτσος, Καραμπάς, Ντελέκος, Μαυρόπουλος, Καραντάκης, Βεζιρτζόγλου, Χατζηστάμου, Λούκας. (Σπανός, Μαστροκώστας, Χαραλαμπίδης, Λειβαδίτης, Ζαχαρόπουλος, Βελής, Στούπας, Μακρής, Σαχίνης, Κουτρόπουλος, Ναβροζίδης).