Πάμισος

“Σάρωσε” τον ΑΟ Φαραί, ο Πάμισος! Και οι (μόνο)… έντεκα ήταν υπέροχοι!

Τυπική διαδικασία ήταν το χθεσινοβραδινό ματς για τον Πάμισο με τον Α.Ο. Φαραί στο “Π. Μπαχράμης”.
Οι Νησιώτες επικράτησαν της ομάδας των Γιαννιτσάνικων με 4-1 και εξασφάλισαν από χθες το εισιτήριο για την πρόκριση στους “16” του κυπέλλου Μεσσηνίας. Η ομάδα του Νίκου Κακαλέτρη παρατάχθηκε με πειραματική 11άδα μιας και οι απουσίες ήταν πολλές, λόγω μη έκδοσης δελτίων ορισμένων ποδοσφαιριστών. Ετσι ο Καλαματιανός τεχνικός χρησιμοποίησε ακριβώς 11 παίκτες και δεν έκανε καμία αλλαγή.

Ο αγώνας δεν επιδέχεται κριτική, αφού η διαφορά ποιότητας των δύο ομάδων είναι μεγάλη. Ο Πάμισος προηγήθηκε με 0-1 στο ημίχρονο, όμως με ένα ξέσπασμα στο δεύτερο έφτασε στο 4-1.

Το σκορ άνοιξε στο 8’ ο Αριστομενόπουλος με κοντινό σουτ. Στο 19’ ο Μωράκης είχε σουτ στο δοκάρι. Μετά από μια ώρα αγώνα το παιχνίδι άνοιξε και μπήκαν αρκετά γκολ. Στο 62’ ο Σαραντόπουλος κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο ίδιος για το 0-2. Εξι λεπτά αργότερα ο Νινιός έκλεψε την μπάλα και τροφοδότησε τον Οδ. Δημητρακόπουλο που με πλασέ σε κενή εστία έγραψε το 0-3. Στο 71’ ο σκόρερ του τρίτου τέρματος είχε σουτ στο δοκάρι. Ο Α.Ο. Φαραί σημείωσε το γκολ της τιμής στο 78’ με ωραίο σουτ στο “Γ” του Παχή που είχε μπει λίγο νωρίτερα στο ματς ως αλλαγή. Οι φιλοξενούμενοι είχαν και τρίτο δοκάρι στο 82’ με σουτ του Μωράκη. Το τελικό 1-4 διαμορφώθηκε στο 88’ μετά από σέντρα του Νινιού και προβολή του Σαραντόπουλου (1-4).

Διαιτητής ήταν ο Ψηλοπαναγιώτης και βοηθοί οι Τζιαμουράνης και Ταβουλαρέας.

Α.Ο. ΦΑΡΑΙ: Δοβλέτης, Κοντοθανάσης, Α. Χρονόπουλος, Αφάλης, Μπίτσικας, Η. Μπούνας (68’ Παχής), Σαμιώτης, Ε. Χρονόπουλος, Τοντέρικα, Κωνσταντόπουλος, Σ. Μπούνας.

ΠΑΜΙΣΟΣ: Οικονομόπουλος, Σ. Δημητρακόπουλος, Φιλόπουλος, Μωράκης, Ηλιόπουλος, Μπριλάκης, Σαραντόπουλος, Αριστομενόπουλος, Μπογκντάνι, Νινιός, Οδ. Δημητρακόπουλος.