Μεσσηνία

“Σκόνταψε” με το “καλήμερα” η Κυπαρισσία, 0-0 με την Εράνη…(+pic-vid)

“Σκόνταψε” με το  “καλημέρα” σήμερα η Κυπαρισσία στο πρωτάθλημα φέτος  της  Α’ Μεσσηνίας, καθώς χωρίς νικητή και με “λευκή” ισοπαλία (0-0)  έληξε το ντέρμπι της Τριφυλίας ανάμεσα στον ΑΟ Κυπαρισσίας και την  Εράνη Φιλιατρών.

Οι δύο ομάδες λοιπών από ένα (χωρίς γκολ πάντα) ημίχρονο με την Εράνη να κυριαρχεί στο πρώτο και την Κυπαρισσία να παίζει μόνη της στο δεύτερο μέρος. Πάντα  χωρίς  γκολ όμως…

Δύο ήταν πάντως οι ευκαιρίες της Κυπαρισσίας στο 24′ και στο 42′ λεπτό της αναμέτρησης και η Εράνη είχε άλλες δύο κσι αυτή  καλές  φάσεις, στο 15ο και στο 38ο λεπτό χωρίς όμως κάποιο αποτέλεσμα χάρη στην έγκαιρη επέμβαση του θετικου να σημειωθεί σήμερα Σταυρόπουλου…

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ψηλοπαναγιώτης, με βοηθούς τους Κουρτέση και Μιχαλόπουλο. Μέτριοι  όλοι  τους,  χωρίς  όμως  την μεγάλη… γκάφα!

ΑΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ: Σταυρόπουλος, Παρασκευόπουλος, Ανδρουτσής, Μιτρόφ, Μπουτσικάκης, Κατσιώλης, Μαρκόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Αντωνόπουλος, Παναγόπουλος, Ραυτόπουλος.

ΕΡΑΝΗ: Κουμπαρούλης, Τσόπελας, Γεωργιόπουλος, Ανδρώνης, Γκότσης, Χρονόπουλος, Πέππας, Γκέβορι, Μπάρκας, Γεωργιόπουλος Ανδρέας, Σπυρόπουλος.