“Σκόνταψε” πάλι ο ΠΑΟΚ Β’, του αγωνιστή… Γκαρσία! (+video)

Ισόπαλοι λοιπόν με 1-1 ο ΠΑΟΚ Β’ και ο Πανσερραϊκός,  σκόνταψε έτσι πάλι η ομάδα του… Πάμπλο Γκαρσία!

Ο ΠΑΟΚ Β’ με τον Πανσερραικό ήρθαν λοιπόν ισόπαλοι με 1-1 σήμερα στον παιχνίδι στο γήπεδο του Μακεδονικού, με τους “ασπρόμαυρους” να παίρνουν τον πρώτο τους βαθμό, ενώ την ομάδα από τις Σέρρες να ανεβαίνει στους δύο βαθμούς.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε πιο δυνατά στα πρώτα, με το παιχνίδι να μην έχει κάποια ιδιαίτερη φάση. Στο 25′ λεπτό, ο  Κόνσι ξεπέρασε το εμπόδιο του Ίνγκασον, με τον Κανίς να πλασάρει και να κάνει το 1-0 για τους φιλοξενούμενους, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Γαϊτανίδη, ο οποίος δεν εκτέλεσε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, με τον τερματοφύλακα του Πανσερραικού, Καβουσάκη να μαζεύει την μπάλα. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τον Μαρτσιόνι στα επόμενα λεπτά, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.

Με εκτέλεση κόρνερ του Γαϊτανίδη, ο Ίνγκασον σκόραρε για τον ΠΑΟΚ Β’ στο 52′ λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ στο 1-1. Οι “ασπρόμαυροι” έχασαν μια μεγάλη ευκαιρία με τον Σπυρίδη στα επόμενα λεπτά, αλλά ο Καβουσάκης αποσόβησε τον κίνδυνο.

ΠΑΟΚ Β’ (Πάμπλο Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Αποστολόπουλος, Παναγιώτου, Ίνγκασον, Καλουτσικίδης (80’ Πανίδης), Γιαξής, Σαλαμούρας (80’ Τσοπούρογλου) , Χατζηστραβός, Κουλούρης (69’ Τζίμας), Γαϊτανίδης (65’ Σπυρίδης), Γκορντεζιάνι (80’ Μελετίδης).

Πανσερραϊκός (Σαραγόσα): Καβουσάκης, Γιανναράκης, Δημητρίου, Ζέρης, Πίντο, Κρητικός, Μαρκιόνι (68’ Επας) Ανάκογλου, Κανίς, Μέσσι (68’ Θεοδωρίδης), Κόνσι.