Πάμισος

“Σώθηκε” από τον απόλυτο διασυρμό (6-0) ο Πάμισος στον Ασπρόπυργο! (photos)

Μία ακόμη φάση από το σημερινό "βατερλό" του Παμίσου...

Ευτυχώς ο Ασπρόπυργος σταμάτησε τα… 6 και έτσι σώθηκε ο αποδεκατισμένος Πάμισος σήμερα από  τον απόλυτο διασυρμό, στην δυτική μας Αττική! Ευτυχώς, γιατί μπορούσε να έχει φάει και …12!!!
Είπαμε, στο “νησί” “κράτησαν” του παίκτες τους για το ματς την προσεχούς Κυριακής με τη Μαύρη Θύελλα, στη Μεσσήνη…
Χαρακτηριστικό στοιχείο του αγώνα είναι πως ο Γιώργος Βαζάκας, μέχρι το 50 περίπου είχε βγάλει από τον αγώνα όλους τους σκόρερ και τους καλύτερους παίκτες του, σήμερα!

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά το ματς, καθώς ο Μίλιτς στο 12′ μετά από πάσα του Δουκάκη, έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή και άνοιξε το σκορ. Πέντε λεπτά αργότερα ο Μπέλης εκτέλεσε το κόρνερ και ο Μίλιτς και πάλι με κεφαλιά έκανε το 2-0! Οι παίκτες του Ασπρόπυργου ήταν ασταμάτητοι, αφού ο Σταύρου στο 21′ έπιασε το δυνατό σουτ εκτός περιοχής και ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-0! Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου διαμόρφωσε σε 4-0 ο Δουκάκης με σουτ εκτός περιοχής.“Σώθηκε” από τον απόλυτο διασυρμό (6-0) ο Πάμισος στον Ασπρόπυργο! (photos)

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και έφτασαν στο 5-0 στο 61′ με τέρμα που σημείωσε ο Μπέλης με πλασέ μέσα από την περιοχή, ενώ το τελικό 6-0, πέτυχε στο 63′ ο νεαρός Κιρτζιαλίδης με πλασέ!
Αξίζει να αναφέρουμε ότι στο δεύτερο ημίχρονο ο τεχνικός των “κυανόλευκων”, Γιώργος Βαζάκας, έδωσε χρόνο συμμετοχής σε νεαρούς ποδοσφαιριστές, από την στιγμή που η αναμέτρηση είχε κριθεί από νωρίς, αλλά και στην προσπάθεια που κάνει να έχει όλους τους παίκτες ετοιμοπόλεμους.

Στον αντίποδα, οι φιλοξενούμενοι ταξίδεψαν στον Ασπρόπυργο με πολλά αγωνιστικά προβλήματα και δεν κατάφεραν να προβάλλουν την παραμικρή αντίσταση, απέναντι στους γηπεδούχους, οι οποίοι ήταν αποτελεσματικοί και ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του ματς.
Άριστη η διαιτησία του κ. Αλάμπεη (Αθήνας), με βοηθούς τους κ.κ Μέστρο (Λέσβου) και Μαραθωνίτη (Αθήνας).
Ένωση Ασπροπύργου: Κατσουλης, Τσουκαλάς, Πρικας, Βασιλείου (47′ Λογοθέτης Φ), Ζωνας, Νικολάου, Δουκάκης (47′ Φουρικης), Σταύρου, Μιλιτς (47′ Κωσταρας), Μπελης, Vaz Mendes (57′ Κιρτζιαλιδης).
Πάμισος Μεσσήνης: Καπατσωρης, Μαραντος, Κατσιβαρδεας, Δημητρακόπουλος (67′ Χριστοδούλου), Φιλοπουλος, Νινιος (57′ Οικονομοπουλος), Ρουτσης, Ρηγας, Χαρλεπας, Παπαδόπουλος, Βλάχος.