Καλαμάτα

“Τεσσάρα” (0-4) και στο ρελαντί η Μαύρη Θύελλα στην Κεφαλλονιά! (photos)

Εύκολα και χαλαρά 0-4 σήμερα η Μαύρη Θύελλα στην Κεφαλλονιά, με φοβερό ξανά Γιόνδη, την αδύναμη τοπική Εικοσιμία!

ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑ – Ανταπόκριση (Sportstonoto.gr): Εύκολα, δίκαια και χαλαρά για την Καλαμάτα όπως άλλωστε αναφέραμε και στο LIVE του Sportstonoto.gr η οποία μέσα στα  26  πρώτα λεπτά (!) έβαλε 4 γκολ  (0-4) καθάρισε τον αγώνα σήμερα με την αδύναμη τοπική ΑΟ Εικοσιμία και στη συνέχεια σεβάστηκε την αντίπαλό της και πολύ σωστά έπραξε και έτσι έμεινε στο τελικό 0-4!

Και γι΄αυτό άλλωστε κέρδισε  στο τέλος και το ζεστό χειροκρότημα ακόμη και των αντιπάλων  και των 250 περίπου φιλάθλων, σήμερα στην Κεφαλλονιά, ανάμεσά τους βέβαια και 20 ηρωικών φίλων και οπαδών των “Μεσσηνίων”!

Μόλις στι 2ο λοιπόν λεπτό του παιχνιδιού στο Ενωσιακό γήπεδο των… Φαρακλάτων, ο Γιόδης, μετά από ασίστ του Πινδώνη, χάνει μεγάλη ευκαιρία για το 0-1, το οποίο όμως πετυχαίνει δύο λεπτά αργότερα, στο 4′ ο Μίνγκας, μετά από πάσα του Γιόνδη!

Στο 8ο λεπτό είχαμε το 0-2, αυτή την φορά με τον Γιόνδη και ασίστ ξανά του φοβερού Πινδώνη, στο 12′ μεγάλη ευκαιρία για το 0-3 πάλι του Γιόνδη (μπήκε μόνος τους και πλάσαρε λίγο έξω από την εστία των γηπεδούχων), το 0-3 πάντως ήρθε και αυτό λίγο αργότερα, στο 17′ με κεφαλιά αυτή την φορά του Φουάση, σε σέντρα του άριστου και σήμερα Γιόνδη και στο 26′, όπως προαναφέραμε, είχαμε το τελικό 0-4, ξανά με τον Γιόνδη, σε αντεπίθεση για τη Μαύρη Θύελλα και ασίστ του τεράστιου Μίνγκα.

Τρομερή  βέβαια “τριάδα” για την ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλου, τη μεγάλη Μαύρη Θύελλα , κάνουν όλο το παιχνίδι για τους “μελανόλευκους” φέτος  και αυτή είναι οι Γιόνδης, Πινδώνης και Μίνγκας, φυσικά!

Ο Γιόνδης είχε και ένα δοκάρι για την Καλαμάτα, στο δεύτερο ημίχρονο και στο 52′, με πλασέ από κοντά του πολύ καλού αυτού, ξαναλέμε, επιθετικού της ποδοσφαιριστή, που δείχνει με την πρώτη ματιά… παλαιάς και “βαριάς” κοπής, είναι όμως πολύ αποτελεσματικός και χρήσιμος για την ομάδα του.

Διαιτησία: Άριστη ήταν φυσικά η διαιτησία  σήμερα στην Κεφαλλονιά. ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΑΧΑΪΑΣ), ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΧΑΪΑΣ), ΖΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΑΧΑΪΑΣ) και ΡΟΥΜΠΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΗΛΕΙΑΣ), διαιτητές και παρατηρητής (διαιτησίας) του αγώνα, θυμίζουμε.

Α.Ο. Εικοσιμίας:(Δ. Ζησιμάτος), Κουστουμπάρδης, Μπάμπης, Στεφανάτος (27′ Κορσιάνος), Πολλάτος Δημ., Φωκάς, Λυκούδης (67′ Πολλάτος Αλ.), Μπούσι, Ντεντλάλα (77′ Μανέντης), Χασάι (46′ Ζαμπαύτης), Κόμητας, Πολυδωράτος.

Μαύρη Θύελλα: Βούρας, Τσόπελας, Ψάνης, Αλιατίδης (88′ Μπίζος), Βοσκόπουλος, Αντωνιάδης, Πινδώνης, Φουάσης, Μαστραντωνάκης (80′ Ζαχαρόπουλος), Μίνγκας (65′Λαθύρης), Γιόνδης (70′ Αθανασόπουλος).

Κασοτάκης, Ζαχαρόπουλος, Αθανασόπουλος, Λαθύρης, Μπίζος, Χόντζα και Γκελγκέρια, ήταν θυμίχουμε στον πάγκο.

• Σε λίγο – πάντα από το Sportstonoto.gr, φυσικά – περισσότερα, νέο ρεπορτάζ, φωτογραφίες, δηλώσεις και τα στιγμιότυπα του αγώνα…