“Τεσσάρα” οι Λύκοι για το Κύπελλο Αργολίδας!

Συμπληρώθηκε η τετράδα των ημιτελικών του Κυπέλλου Αργολίδας, μετά την νίκη του Παναργειακού με 4-1 επί του Ερμή Κιβερίου.

Μέχρι να δεχθεί το γκολ, ο Ερμής ήταν ανταγωνιστικός και με διάθεση. Μετά το 25’ όμως φάνηκε να μην πιστεύει πλέον σε αποτέλεσμα. Στο δεύτερο ημίχρονο ξαναμπήκε καλά και το πάλεψε, εκμεταλλευόμενος και το ότι ο Παναργειακός έπαιξε πιο συντηρητικά, μείωσε σε 1-2, αλλά μέχρι εκεί.

Στο δια ταυτά, ο Παναργειακός έλεγχε το ρυθμό πέτυχε γκολ σε κομβικά σημεία στο πρώτο ημίχρονο και απλά προς το τέλος του αγώνα ο πρωτοεμφανιζόμενος Μαρουκάκης διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

Στο 25’ ο Μπλάτσος κράτησε πολύ την μπάλα, πιέστηκε απο τον Μουσταφά που κέρδισε την μπάλα, την γύρισε προς το σημείο του πέναλτι στον επερχόμενο Συρεγγέλα, ο οποίος άνοιξε το σκορ.

Στο 41’ έγινε το 0-2. Ωραίος συνδυασμός απο δεξιά, σέντρα του Παναγιώτου, ο Συρεγγέλας με προσποίηση άφησε τη μπάλα να περάσει και ο Φασούλης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 50’ ο Παναγιώτου είχε δοκάρι απο σουτ και στο 65’ ο Μουζακιώτης με ωραίο πλασέ πέρασε τη μπάλα πάνω απο τον Φαρμάκη, μειώνοντας σε 1-2.

Στο 82’ ο Βαρβουλέτος κυνήγησε και ανέτρεψε τον Φασούλη, το πέναλτι κτύπησε ο Μαρουκάκης και ανέβασε την δείκτη του σκορ στο 1-3.

Αμέσως μετά ο Βαρβουλέτος απείλησε ενα ωραίο σουτ στο «γαμα», το οποίο εξουδετέρωσε ο Φαρμάκης.

Στο 88’ απο κάθετη μπαλιά του Μουσταφά, ο Μαρουκάκης διαμόρφωσε το 1-4.

Πηγή: sport.argonafplia