“Τεσσάρα” Ολυμπιακού Β’ σε Θεσπρωτό

Ο Ολυμπιακός Β’ νίκησε εντός έδρας τον Θεσπρωτό με 4-0 και ανέβηκε στους 35 πόντους (8η θέση), ενώ η ομάδα από την Ηγουμενίτσα παρέμεινε στους 30 πόντους (11η θέση).

Δυναμικό το ξεκίνημα για τις δύο ομάδες, με τον Ολυμπιακό Β’ να έχει ευκαιρίες τόσο στο 8′ λεπτό με την κεφαλιά του Βοίλη, με το σουτ του Κίτσιου στο 17′ λεπτό, όσο και με το σουτ του Φαντιγκά στο 20′ λεπτό, οπού με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε ο τερματοφύλακας Κίναλης.

Οι ερυθρόλευκοι πέτυχαν το 1-0 με τον Βοίλη από κοντά στο 24′ λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμό στα επόμενα λεπτά και είχαν φάση με την κεφαλιά του Ζιώγα από κόρνερ του Ραμίρεζ στο 34′ λεπτό.

Οι Πειραιώτες έκαναν το 2-0 στο 39′ λεπτό, με δυνατό σουτ του Πινακά μέσα από την περιοχή. Ο Θεσπρωτός έκανε ευκαιρίες με τα σουτ του Γεωργούση στο 40′ λεπτό και στο 45′ λεπτό, αλλά ο Ολυμπιακός Β’ διατήρησε το προβάδισμα του και πήγε στο ημίχρονο στα αποδυτήρια με το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 50′ λεπτό μετά από σέντρα του Ραμίρεζ μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 63′ λεπτό, ο Πινακάς από το σημείο του πέναλτι, νίκησε τον Κίναλη και έκανε το 3-0. Στο 66′ λεπτό, ο Πινακάς κάνοντας hat trick, σκόραρε με κεφαλιά, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ στο 4-0.

Ολυμπιακός Β (Ιμπαγάσα):Τζολάκης, Κίτσος, Μπαγκαλιάνης, Κινκουέ, Ανδρούτσος, Κανέ (79′ Ντόι), Ξενιτίδης (67′ Νταμπό), Πινακάς, Φαντιγκά (79′ Τσέλιος), Κωστή (72′ Μαρίνος), Βοΐλης (72′ Α. Μπα).

Θεσπρωτός (Ρότσα): Κίναλης, Ντι Αλέσσιο, Γώγος, Κωνσταντίνου, Ζιώγας, Πατσέκο, Ραμίρες, Λύγκας (46′ Στεργίου (64′ Σαραντίδης), Ρομέρο (46′ Πούφλης), Βασιλάκης, Γεωργούσης (64′ Μπονίγια).