“Τσίμπησαν” (επιτέλους) βαθμό Εικοσιμία και και Λέρνα…

Το πρώτο της βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα πήρε σήμερα η Ένωση Λέρνας, που έμεινε στο 0-0 απέναντι στην Εικοσιμία Κεφαλονιάς.

Αυτός ήταν ο πρώτος βαθμός και για την γηπεδούχο ομάδα, ενω αμφότερες οι δύο αντίπαλοι δεν έχουν σκοράρει ακόμη.

Στα αξιοσημείωτα οτι η Λέρνα έμεινε απο το 42’ με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Κόφι (ο συγκεκριμένος δεν ήταν να ξεκινήσει τον αγώνα αλλά στην προθέρμανση ένιωσε πάλι ενοχλήσεις ο Κρεμύδας κι αντικαταστάθηκε).

Δεν υπήρχαν ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και ουσιαστικά μιλάμε για δυο σουτ απο τους Τριανταφύλλου και Τσακάροφ που έφυγαν έξω.

Στην επανάληψη και παρά τον παίκτη λιγότερο, η Λέρνα βρήκε χώρους και έβγαλε αντεπιθέσεις με Παπουτσή και Τσακάροφ κυρίως, όμως στο τελείωμα έχει ενα θέμα…

Σε δυο περιπτώσεις ο Μπιτζής βγήκε σε θέση για σουτ απο πάσες των Τριανταφύλλου και Τσακάροφ αλλά την μια σούταρε αδύνατα στα χέρια του αντίπαλου τερματοφύλακα και την άλλη αστόχησε.

Ο Παπουτσής είχε σουτ στο δοκάρι, ενω σε μια άλλη περίπτωση απέκρουσε σε κόρνερ το σουτ του ο τερματοφύλακας της Εικοσιμίας.

Τέλος, σουτ είχαν οι Ταραντίλης και δυο ο Τριανταφύλλου.

Πάντως, στο 85’ ο Τριανταφύλλου σκόραρε, ο επόπτης όμως τον υπέδειξε σε θέση οφσάιντ, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται έντονα υποστηρίζοντας οτι η μπάλα έφθασε σε αυτόν στο σημείο του πέναλτι απο κόψιμο του Μούγιου απο πλάγια.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν με ενα καλό σουτ στο 85’.

ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ (Λ.Κούρος): Κατσαούνης- Μούγιος, Δούρος, Σελλής, Φλεβάρης- Μουτακιέσε, Τριανταφύλλου (92’ Μπόμπος), Τσακάροφ (82’ Ταραντίλης)- Κόφι, Μπιτζής (78’ Καϊάφας), Παπουτσής.