Ρόδος – Παλλήνη 2-0: Στους +8 και αντε γεια τώρα… στην ουρά

Φάση από τον αγώνα σήμερα στην Ρόδο

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η Ρόδος, στο δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος της Γ ‘ Εθνικής ,για τη 14η αγωνιστική ,επικρατώντας με 2-0 την ομάδα της Παλλήνης.

Ένα καλό πρώτο ημίχρονο  για την ομάδα της Ρόδου, είχε την υπεροχή και φάσεις, στην επανάληψη συνεχίστηκε ο ίδιος ρυθμός, στο 60ο λεπτό με ανατροπή του Γιόνδη μέσα στην περιοχή, κερδίζει πέναλτι με εκτελεστεί τον Μισέλ, κάνοντας το 1-0. Το 2-0 ήρθε στο 75′ από τον Μπουντόπουλο που ήρθε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Παλληνιακού.
Στο 6’ ο Βουργουτζής έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής αλλά έστειλε τη μπάλα να περάσει δίπλα από το δεξί δοκάρι και να καταλήξει άουτ.
Στο 9’ ο Κυριόπουλος σούταρε μέσα από την περιοχή με τη μπάλα να παίρνει ύψος και ο Τζήμας αφού άπλωσε και τα δυο του χέρια την έστειλε να καταλήξει κόρνερ.
Στο 31’ ο Τσάκαλος έκανε λάθος διώξιμο με τον Χατζησάββα να κερδίζει τη μπάλα και να σουτάρει από καλό σημείο αλλά ο τερματοφύλακας του Παλληνιακού έπεσε στη δεξιά του γωνιά και απόκρουσε. Στο 60’ μετά από ωραίο συνδυασμό ο Γιόνδης που κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας ανατράπηκε και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχψα ο Μισέλ για να κάνει το 1 – 0.
Στο 75’ ο Δρόσης μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή και έκανε ένα διαγώνιο συρτό σουτ αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.
Στο 78’ μετά από αντεπίθεση, ο Χατζησάββας έκανε μια εξαιρετική βαθιά μπαλιά προς τον Μπουντόπουλο. Αυτός πήρε τη μπάλα, μπήκε ωραία στην περιοχή και μετά από θαυμάσια προσποίηση με πλασέ έκανε το 2 – 0, «καθαρίζοντας» το παιχνίδι.