Σε περιπέτειες τώρα πάλι ο Αστέρας Βλαχιώτη… (+video)

Σε περιπέτειες τώρα  πάλι  ο Αστέρας Βλαχιώτη… (+video)

Super League 2: Έριξε «πεντάρα» λοιπόν  χθες η Καλλιθέα και μπήκε τώρα  σε μεγάλες περιπέτειες ο Αστέρας Βλαχιώτη του Ηλία Φυντάνη…

H Καλλιθέα σκόρπισε με 5-1 τον Αστέρα Βλαχιώτη και παραμένει στο -5 από τον Λεβαδειακό στην κορυφή του Νοτίου Ομίλου της Super League 2.

Super League 2: Δεν συνάντησε αντίσταση η Καλλιθέα κόντρα στον Αστέρα Βλαχιώτη.

Επικράτησε εύκολα 5-1 με το τρίποντο να κρίνεται ουσιαστικά στο πρώτο ημίχρονο. Με το σκορ στο 3-0 σε 45λεπτά οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν την κατάσταση και διατηρήθηκαν έτσι στο -5 από τον Λεβαδειακό.

Αντίθετα, ο Αστέρας Βλαχιώτης μπαίνει σε περιπέτειες λίγο πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.

O Κυνηγόπουλος σκόραρε δις (21’, 62’), με τους Μουνιέ (26’), Τσιντώνη (40’) και Χασαμπένγκοβιτς (90’+3’) να πετυχαίνουν τα γκολ των νικητών, με τους φιλοξενούμενους να έχουν μειώσει στο φινάλε με τον Μπάτροβιτς (80’).

Δείτε (πάλι) τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα:

Καλλιθέα (Βόκολος): Στρέζος, Ρώσση, Μπουλούλης, Κύργιας, Τσιντώνης, Βασιλούδης, Κυνηγόπουλος, Μανθάτης, Χατζηδίμπας, Μάλτσι, Μουνιέ.

Αστέρας Βλαχιώτη (Φυντάνης): Ιωαννίδης, Πεχλιβανόπουλος, Λάμτσε (19′ λ.τ Μπάτροβιτς), Αναστασόπουλος, Γκρατσόφ, Σοκολάροφ, Λεωνιδόπουλος, Φουρλάνος, Φερέιρα, Σιντορένκο, Μπούτνικ.