Σεφτέ στις νίκες ο Ασπρόπυργος, 1-0 την Καβάλα

Η ομάδα του Ασπρόπυργου

Ο Ασπρόπυργος σημείωσε την πρώτη του φετινή νίκη στο πρωτάθλημα της Football League, καθώς επικράτησε εντός έδρας της Καβάλας με 1-0, στην αυλαία της 3ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι από την αρχή του αγώνα και στο 23ο λεπτό πήραν το προβάδισμα χάρη σε σουτ του Σρέτσκοβιτς. Δέκα λεπτά μετά ο Ζγκούρη επιχείρησε το σουτ αλλά ο Δήμιζας απέκρουσε με δυσκολία.

Οι «αργοναύτες» σημείωσαν την πρώτη τους αξιόλογη φάση στο 47′, με το πλασέ του Καθάριου να καταλήγει άουτ. Στο 78′ ήταν σειρά του Παπαδόπουλου να απειλήσει τον Παναγόπουλο, ο οποίος κράτησε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης το 1-0.

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ (Βαζάκας): Παναγόπουλος, Ζώνας, Ζγκούρη, Σρέτσκοβιτς, Βασιλείου (67′ Νικολακάκης), Ζαχαρός, Ιωαννίδης, Λογοθέτης, Γκουγκούδης, Κάκκο, Γκατζολάρι.

ΚΑΒΑΛΑ (Δερμιτζάκης): Δήμιζας, Μαϊδανός (67′ Αρναούτογλου), Στίκας, Παπαστεριανός, Ορφανίδης, Κέρθι, Γαβριηλίδης, Χαντί, Καθάριος, Παπαδόπουλος (52′ Μελισσόπουλος), Μαρκόπουλος.