Σκόνταψε με το “καλήμερα” ο Πανσερραϊκός…

Σκόνταψε με το… καλημέρα ο Πανσερραϊκός του Δημήτρη Ελευθερόπουλου, στην πρεμιέρα του φέτος στην Super League 2. Και παραλίγο να έχανε κιόλας.

Ο Πανσερραικός ήρθε λοιπόν ισόπαλος με τον Θεσπρωτό με 1-1, για την πρώτη αγωνιστική του βορείου ομίλου της SL2.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά από τα πρώτα λεπτά και ήταν ανταγωνιστικές. Στο 4′ ο Βασιλάκης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Γιαννίκογλου.

Στο 25′ ο Δρίτσας έκανε το σουτ και ο Γιαννίκογλου με υπερπροσπάθεια την έστειλε στο αριστερό δοκάρι και κόρνερ. Ο Πανσερραικός από την μεριά του πίεζε πολύ και ανέβαζε τις γραμμές του, αλλά το αποτέλεσμα του ημιχρόνου έμεινε στο 0-0.

Οι γηπεδούχοι έκαναν εκρηκτικό ξεκίνημα με τις φάσεις του Μούργου και του Καρασαλίδη, αλλά ο Θεσπρωτός έκανε το 1-0 με το σουτ του Δρίτσα. Ακόμη ένα δοκάρι, αυτή την φορά, για τον Πανσερραικό στο 65′ λεπτό μετά το σουτ του Καρασαλίδη.

Η ομάδα από τις Σέρρες κέρδισε πέναλτι στο 80′ λεπτό, με τον Σάις να ευστοχεί από την άσπρη βούλα και για αυτό έκανε το 1-1, το οποίο ήταν το τελικό σκορ του αγώνα.

Πανσερραϊκός (Ελευθερόπουλος): Γιαννίκογλου, Δεληγιαννίδης (72′ Ζέρης), Πεταυράκης, Καρασαλίδης, Παντεκίδης, Σιόντης (76′ Στίνα), Σοφιανός, Ανάκογλου (65′ Κατσαντώνης), Μούργος (76′ Μυστακίδης), Κανίς, Σαΐντ.

Θεσπρωτός (Ρότσα): Τσιμόπουλος, Γώγος, Βασιλάκης, Βαλέντε, Ρίζος, Μπίκας (65′ Λύγκας), Κωνσταντίνου, Μίγγος, Διγκόζης (82′ Πανταζέλος), Δρίτσας, Μπονίγια.